Přehled událostí ze dne 28. května 2021

28.05.2021 | Tiskové zprávy

Opilý muž s nákupním vozíkem vyrazil mezi auta a vezl si v něm vlastní batoh. Muž se bál o život rozrušeného kamaráda, strážníci ho našli plačícího netečně ležet v posteli.

Opilý muž s nákupním vozíkem vyrazil mezi auta a vezl si v něm vlastní batoh 

Z obchodního domu v centru se podle svědků ve čtvrtek večer doslova vyřítil muž s nákupním vozíkem a nečekaně si to namířil po frekventované čtyřproudové silnici směrem ke Kolišti. Dopravu ale naštěstí blokoval jen chvíli, jeho nebezpečné počínání totiž už po pár minutách zastavili přivolaní strážníci a odvedli jej do bezpečí na chodník. Šestadvacetiletý muž v košíku neměl žádný nákup a vezl si v něm pouze vlastní batoh. Byl evidentně dezorientovaný, v přítomnosti hlídky se kymácel a komunikoval s ní jen stěží. Strážníci navíc z jeho dechu silně cítili alkohol. Po chvíli jim řekl, že vypil několik litrů piva a vína a svoji jízdu s vozíkem mezi auty vysvětloval tím, že prý chtěl jít kratší cestou. Jeho stav si nakonec vyžádal přivolání sanitky ze záchytné stanice, kam odjel za asistence strážníků. (ms)

Muž se bál o život rozrušeného kamaráda, strážníci ho našli plačícího netečně ležet v posteli

Na tísňovou linku se v pátek dopoledne obrátil muž, který upozornil na psychické problémy svého známého. Z hovoru s ním prý nabyl dojmu, že už ho nebaví žít, a že chce pravděpodobně skoncovat se životem. Operační středisko proto do zábrdovického bytu vyslalo hlídku pořádkové jednotky městské policie. Šedesátiletý muž ale nereagoval ani na hlasité klepání či zvonění. Dveře byly navíc zamčené a klíč zastrčený uvnitř zámku. Vzhledem k naléhavosti situace je proto přijeli otevřít hasiči. Když pak strážníci společně s republikovými kolegy vstoupili do bytu, našli muže ležet v posteli. Neměl žádná viditelná zranění, s hlídkami ale nepromluvil jediné slovo a jeho nepřítomné pohledy se střídaly s náhlými přívaly pláče. Přivolaní zdravotníci pak muže pro jeho špatný duševní stav převezli sanitkou do nemocnice. (ms)