Přehled událostí ze dne 28. května 2018

28.05.2018 | Tiskové zprávy

Hlasitá zahradní party rušila spánek místních, strážníci jeli během noci na místo dvakrát. Strážníci odklidili třicet použitých aplikačních pomůcek, nejvíce z Jilemnického ulice.

Hlasitá zahradní party rušila spánek místních, strážníci jeli během noci na místo dvakrát

Obyvatele Medlánek budil v noci na pondělí hluk z terasy u jednoho z domů, a zavolali proto strážníky. Hlídka za plotem uslyšela hlasitý smích a také hudbu linoucí se z reproduktorů při zahradní party. Strážníci upozornili pětadvacetiletého muže, který ji organizoval, že je doba nočního klidu a hudbu by měl ztlumit. Muž produkci vypnul, ale protože ani na opakovanou výzvu neprokázal svou totožnost, strážníci mu uložili pokutu pro neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Nedlouhé poté, co hlídka z místa odjela, se však stížnosti opakovaly. Přestože při opětovném kontaktu s účastníky party už měli strážníci hluk zaznamenaný na nahrávacím zařízení, oslovení jim tvrdili, že žádnou hudbu nepouštěli. Případ bude mít dohru ve správním řízení, kde za přestupek proti veřejnému pořádku hrozí desetitisícová pokuta. (tk)

Strážníci odklidili třicet použitých aplikačních pomůcek, nejvíce z Jilemnického ulice

S upozorněním na odhozené aplikační pomůcky se na tísňovou linku městské policie obrátilo v posledních hodinách několik volajících. Jednotlivé kusy pak i na základě vlastních poznatků strážníci odklidili z ulice Rumiště, za prodejnou ve Vlnité, z Josefské a Svitavské ulice, ale také z krajnice v ulici Lány. Totéž platilo o ulicích Kabátníkova, Kopečná a Netušilova i o Slovanském náměstí. Hlídky městské policie uložily do sběrného boxu a předaly k odborné likvidaci i tři kusy stříkaček odklizené z Koliště a osmnáct kusů z Jilemnického ulice. (pš)