Přehled událostí ze dne 28. června 2020

28.06.2020 | Tiskové zprávy

Mladí údajně převraceli popelnice a jednu prý hodili i na auto, svému dopadeni neunikli. Strážníci odvrátili útok agresora, který chtěl napadnout čtveřici mužů. Mladík údajně ve vzteku poničil fasádu, vylekaly ho prý nůžky. Osádka hořícího vozu vyvázla bez zranění, vozidlo údajně řídil podnapilý muž. Studentka získala ztracené vysvědčení rychle zpět, jako nálezné poslouží zmrzlina.

Mladí lidé údajně převraceli popelnice a jednu prý hodili i na auto, svému dopadeni neunikli

Na převrácené popelnice, rozházený odpad, ale i na ohnutá zrcátka u vozidel si v pátek večer na lince 156 postěžovali nájemníci domů ve Sportovní ulici. To údajně měla na svědomí pětičlenná skupinka mladých okolo dvaceti let, kteří prý na jedno ze zaparkovaných aut dokonce hodili popelnici. Hlídkám městské policie se podařilo zjistit, kterým směrem mladí lidé odešli, a pátrací akce byla po chvíli úspěšná. Čtyři mladíky a jednu dívku odpovídající popisu strážníci dopadli v nedalekém parku. Tam dorazili i republikoví policisté, kteří prověřovali jiné oznámení o údajném napadení, a brzy vyšlo najevo, že obě události spolu souvisejí. Případ dořeší Policie ČR. (pš)

Strážníci odvrátili útok agresora, který chtěl napadnout čtveřici mužů

V noci na sobotu řešili strážníci vyhrocený konflikt v Masarykově ulici. Sedmadvacetiletý muž tam vulgárně napadal čtveřici mladíků a pokoušel se je udeřit pěstí. Ti před ním ustupovali a zároveň se ho snažili slovně uklidnit. Muž byl ale ve svém odhodlání neústupný a nedbal ani zákonných výzev hlídky, aby zanechal protiprávního jednání. Strážníky přitom vulgárně urážel a začal je ohrožovat prudkými pohyby rukou. Kvůli stupňující se agresivitě ho museli spoutat. Probíhající zákrok hlídky sledovalo větší množství přihlížejících, a strážníci pak s využitím donucovacích prostředků zpacifikovali i dva třiatřicetileté muže, kteří se do situace neustále vměšovali. Sedmadvacetiletý muž se ani po nasazení pout nezklidnil, a kopal kolem sebe, takže ho strážníci předvedli na služebnu republikové policie. Případ bude mít dohru u správního orgánu. (pš)
 

Mladík údajně ve vzteku poničil fasádu, vylekaly ho prý nůžky  

Poničenou fasádou na židenickém domě skončila v sobotu odpoledne názorová výměna dvojice mužů. Ke třem prasklinám v ní se přivolaným strážníkům přiznal přítomný sedmnáctiletý mladík. Do omítky údajně udeřil ve vzteku pěstí, když viděl, že o deset let starší muž vytáhl větší nůžky a šel směrem k němu, aby ho prý zastrašil. Vzniklá škoda zřejmě přesáhne pět tisíc korun, případ si kvůli podezření z trestného činu od strážníků převzala státní policie. (pš)

Osádka hořícího vozu vyvázla bez zranění, vozidlo údajně řídil podnapilý muž

Nepříjemný zážitek má za sebou osádku fiatu, která v sobotu brzy ráno musela v Myslínově ulici zastavit kvůli požáru vozidla. Operační středisko městské policie vyrozumělo hasiče a zároveň vyslalo nejbližší hlídku. Když strážníci se zapnutými majáky přispěchali na místo, v bezpečné vzdálenosti od silně hořícího auta, z kterého se ozývaly výbuchy, zastihli muže a ženu. Oba je ujistili, že jsou v pořádku, a že kromě nich nikdo další v autě necestoval. Hlídka se postarala o to, aby do nebezpečného prostoru nikdo nevstupoval, a po příjezdu hasičů a policistů oběma složkám poskytovala součinnost. Hasiči pak požár zlikvidovali. Dechová zkouška u dvacetiletého muže, který auto údajně řídil, opakovaně přinesla výsledek přesahující dvě promile. Případem se dál zabývají republikoví policisté. (pš)   

Studentka získala ztracené vysvědčení rychle zpět, jako nálezné poslouží zmrzlina

Neklamný důkaz právě končícího školního roku získali strážníci v pátek odpoledne v podchodu pod hlavním nádražím. Tam je oslovila prodavačka jednoho ze stánků a předala jim vysvědčení, které na zem vypadlo středoškolské studentce. Strážníkům se zanedlouho podařilo získat kontakt na její matku, která ještě téhož večera dorazila na služebnu městské policie. Dokument shrnující celoroční úsilí její dcery si od nich převzala s úlevou a příslibem, že nálezce odmění zmrzlinou. (pš)