Přehled událostí ze dne 27. dubna 2021

27.04.2021 | Tiskové zprávy

Dívky přelezly zábradlí a povídaly si na okraji mostu nad silnicí, do bezpečí je odvedli strážníci. Strážníci dopadli muže, který posprejoval zeď v Nádražní ulici.

Dívky přelezly zábradlí a povídaly si na okraji mostu nad silnicí, do bezpečí je odvedli strážníci

Velmi nevhodné místo si pro své nedělní setkání vybraly dvě třináctileté dívky. Na třídě Generála Píky přelezly zábradlí a posadily se na okraj mostu. Přímo pod nimi přijížděla auta od Husovického tunelu i řidiči mířící z Křižíkovy ulice směrem na Svitavy a do Královopolského tunelu. Jeden z nich odpoledne na neobvyklou situaci upozornil na lince 156, protože měl strach, že se dívky zřítí nebo jim na některé z vozidel spadne mobilní telefon. Hlídce dívky řekly, že si sem přišly popovídat, rizikovost svého chování si neuvědomovaly. Strážníci je pobídli, aby se opatrně vrátily, a při překračování zábradlí je jistili. Odvedli je stranou, kde jim vysvětlili, jaké nebezpečí jim hrozilo. Současně je nasměrovali na chodník a navrhli jim, aby se šly posadit na lavičku v parku nebo do nedaleké Čertovy rokle. Za svůj přestupek nebyly slečny vzhledem k nízkému věku odpovědné. Pro strážníky však byl nejdůležitější slib, že už nebudou zbytečně hazardovat se svým zdravím. (jag)

Strážníci dopadli muže, který posprejoval zeď v Nádražní ulici

Muže sprejujícího na zeď v Nádražní ulici zpozoroval v neděli večer pracovník dohledového centra a nasměroval tam hlídku městské policie. Šestadvacetiletý sprejer však po dopsání dívčího jména rychle sedl na jízdní kolo a začal odjíždět z místa. Jeho trasu pracovníci dohledového centra ale průběžně monitorovali a naváděli k němu strážníky. Díky této rychlé souhře hlídka městské policie překvapeného mladého muže dopadla za několik minut v Trnité ulici. U sebe měl dva spreje červené a fialové barvy a k vytvoření nápisu o velikosti zhruba jeden metr čtvereční se přiznal. Strážníci ho jako podezřelého z trestného činu předali republikovým policistům. (ms)