Přehled událostí ze dne 26. srpna 2019

26.08.2019 | Tiskové zprávy

Chlapcům vypadl údajně kradený telefon z kapsy ve chvíli, kdy s nimi mluvili strážníci. Silně opilí mladíci si prý chtěli odnést ceduli „Pozor tramvaj“, strážníkům neunikli. Po kolizi cyklistek zůstala jedna z nich ležet, při pádu jí praskla helma. Hledaný mladík se probíral kontejnerem, pravou totožnost poznali strážníci podle tetování.

Chlapcům vypadl údajně kradený telefon z kapsy ve chvíli, kdy s nimi mluvili strážníci

Mobilní telefon se stal centrem sporu, kvůli kterému vyjížděli včera navečer strážníci na Mendlovo náměstí. V parku se k nim přihlásil šestapadesátiletý muž, který jim vylíčil, že ho prý zbili dva mladíci a při tom mu ukradli mobil. Hlídka městské policie nabídla muži ošetření, ten ale odmítl. Jeho popis události potvrdilo několik svědků, kteří strážníkům ukázali dva údajné agresory stojící opodál. Chlapci ve věku 15 a 16 let se k napadení pěstmi a fackami přiznali, o mobilním telefonu ale prý nic nevěděli. Jako na znamení v tu chvíli patnáctiletému podezřelému náhle popisovaný telefon vypadl z kapsy. Událostí se budou zabývat státní policisté, kterým strážníci případ na místě předali. (tk)

Silně opilí mladíci si prý chtěli odnést ceduli „Pozor tramvaj“, strážníkům neunikli

Dopravní značku „Pozor tramvaj“ si v neděli odpoledne údajně vyhlédli dva dvaadvacetiletí muži. Když se ale prý s utrženou značkou pod paží vydali ulicí U pošty pryč od kolejí, všiml si jich kolemjdoucí. Ten nejen, že zavolal na linku 156, ale podezřelé chování mladíků si natočil. Po krátké pátrací akci se přivolané hlídce městské policie podařilo nalézt nejen oba muže, ale také nedaleko odhozenou tabulku s výstrahou. Své chování se pokoušeli omluvit silnou opilostí, kterou potvrdila dechová zkouška. Mladík, který se strážníky téměř nekomunikoval, nadýchal 3,44 promile. Jeho kamarádovi naměřil přístroj 2,89 promile. Přivolaná státní policie muže ztotožnila a strážníci po zjištění škody případ předali správnímu orgánu kvůli podezření z majetkového přestupku. (tk)

Po kolizi cyklistek zůstala jedna z nich ležet, při pádu jí praskla helma

Že helma není jen povinnou výbavou pro malé cyklisty, se v sobotu odpoledne přesvědčila šestatřicetiletá žena. Ta vyrazila na projížďku do Jehnic a na úzké cestě podél rybníků se pravděpodobně řídítky střetla s protijedoucím bicyklem třiačtyřicetileté cyklistky. Zatímco starší žena se po kolizi zvedla, mladší zůstala ležet na zemi a přesto, že byla při vědomí, nehýbala se. Na místo souběžně s hlídkou městské policie dorazili zdravotníci, kteří ženě opatrně zajistili krční páteř a naložili ji do sanitky. Zranění mohla být pravděpodobně ještě vážnější nebýt helmy, která při pádu na zem praskla a vstřebala tak část nárazu. Přesto, že je helma povinná pro cyklisty do 18 let, strážníci se častokrát měli možnost přesvědčit o její důležitosti i pro dospělé. Dopravní nehodou se budou zabývat policisté, kterým hlídka městské policie předala všechny informace a také totožnosti zúčastněných. (tk)

Hledaný mladík se probíral kontejnerem, pravou totožnost poznali strážníci podle tetování

Sedmnáctiletého chlapce odpovídajícího popisu hledané osoby uviděli dnes nad ránem strážníci, jak se probírá odpadky v kontejneru na směsný odpad v Táborské ulici. Při výzvě k prokázání totožnosti mladík odvětil, že občanský průkaz nemá. Nespolupracoval ale ani ve chvíli, kdy dorazila hlídka republikových policistů. Diktoval jim smyšlené údajné i data narození. Strážníci ale mladíka z minulosti znali a jeho pravou totožnost prozradilo také výrazné tetování. Ve chvíli, kdy policisté ověřili, že jde skutečně o mladíka z celostátního pátrání, si ho převzali. (tk)