Přehled událostí ze dne 26. října 2020

26.10.2020 | Tiskové zprávy

Strážníci překazili údajnou noční krádež stavebnin, muž je na vozíku daleko nedovezl. Hlídka městské policie přistihla hledaného nezletilého, utekl z výchovného zařízení.

Strážníci překazili údajnou noční krádež stavebnin, muž je na vozíku daleko nedovezl

Muže tlačícího dvoukolový vozík si v pondělí brzy ráno všimli strážníci v Nováčkově ulici. Měl ho po okraj naplněný několika kusy potrubí různých délek a průměrů a dalším materiálem. Bylo asi půl druhé v noci, když hlídku městské policie začal přesvědčovat, že jde o vozík, který půjčil svému známému, a protože mu ho prý sám nevrátil, vydal se ho v noci k němu vyzvednout. Jeho jméno ale neuvedl. Strážníci si veškerý náklad pečlivě prohlédli a objevili na něm zřetelný nápis, který naznačil, že předměty mohou pocházet z nedaleké stavby. Jednačtyřicetiletý muž se hlídce následně omluvil a přiznal, že právě tam si věci skutečně nabral a odvážel bez vědomí majitele. Veškerý odcizený materiál jí dobrovolně odevzdal a odešel tak s prázdnou. Po vyčíslení škody se podezřením z majetkového přestupku bude zabývat správní orgán, (pš)

Hlídka městské policie přistihla hledaného nezletilého, utekl z výchovného zařízení

Ze seznamu celostátně hledaných osob v neděli večer zmizel nezletilý mladík, kterého strážníci přistihli v Husovicích. Už brzy se ukázalo, že je na útěku z výchovného zařízení. U sebe neměl doklady, a tak osobní údaje přijeli ověřit přivolaní republikoví policisté, a na místě si ho převzali. (pš)