Přehled událostí ze dne 25. října 2019

25.10.2019 | Tiskové zprávy

Strážníci vypátrali mladíka, který údajně u Nových sadů sprejoval na zeď. Muž v obchodě údajně omylem snědl dva párky, v kapse prý měl paličky marihuany.

Strážníci vypátrali mladíka, který údajně u Nových sadů sprejoval na zeď

Na posprejovanou zeď v blízkosti Nových sadů upozornil dnes ve čtyři hodiny ráno volající na lince 156. Strážníci u stěny sice nikoho nezastihli, všechny noční autohlídky projíždějící středem města však dostaly od operačního střediska popis dvou podezřelých. Jednoho z nich se díky tomu podařilo brzy vypátrat v Anenské ulici. Dvaadvacetiletý muž měl na bundě šmouhy od šedé barvy a strážníci našli i svědkyni, která jeho spoluautorství graffiti potvrdila. Čerstvých nápisů vytvořených sprejem našli strážníci ještě několik a mladého muže předali státní policii jako důvodně podezřelého z trestného činu. (jag)

Muž v obchodě údajně omylem snědl dva párky, v kapse prý měl paličky marihuany

Osobité vysvětlení nabídl včera večer strážníkům muž podezřelý z krádeže v židenickém hypermarketu. Podle ostrahy v prodejně vytáhl z plastového obalu dva párky a přímo mezi regály je snědl. Se zbytkem uzenin údajně prošel bez zaplacení kolem pokladen. Při rozhovoru s přivolanými strážníky vysvětloval, že to vše udělal neúmyslně. Nechtěného omylu se prý dopustil navzdory tomu, že vědomě přišel do obchodu bez peněz. Jednatřicetiletý muž se po chvíli strážníkům přiznal, že v kapse má dvě paličky marihuany. Možný majetkový přestupek proto postoupili do správního řízení a muže předali státním policistům pro další opatření. (jag)