Přehled událostí ze dne 25. listopadu 2020

25.11.2020 | Tiskové zprávy

Strážníci našli muže schouleného v trávě, je podezřelý z porušení zákazu pobytu. Cestující v tramvaji nadýchal 4,6 promile, strážníci ho předali do péče zdravotníků.

Strážníci našli muže schouleného v trávě, je podezřelý z porušení zákazu pobytu

S klesajícími teplotami přibývá případů, kdy strážníci v ulicích nacházejí osamocené osoby, kterým by chladná noc mohla způsobit vážné zdravotní problémy. To byl i případ z pondělního večera, kdy si hlídka všimla muže schouleného v trávě před obchodem v Černovicích. Z obavy o jeho zdraví k němu strážníci přispěchali, aby zjistili, zda je v pořádku. Dvaapadesátiletý muž nebyl viditelně zraněný, z jeho dechu silně cítili alkohol a nebyl schopen se strážníky komunikovat. Měl také značné problémy s rovnováhou, a proto za asistence hlídky zamířil sanitkou na záchytnou stanici. Byl bez dokladů a jediné co u sebe měl, byl dokument, který nasvědčoval tomu, že na území České republiky pobývá neoprávněně. Po vystřízlivění si tedy muže převezmou státní policisté, kteří se budou případem dále zabývat. (ms)

Cestující v tramvaji nadýchal 4,6 promile, strážníci ho předali do péče zdravotníků

Potíže s cestujícím nahlásila v úterý pozdě večer řidička tramvaje z konečné zastávky v Králově Poli. Nedařilo se jí ho probudit, a tak se prostřednictvím dispečinku dopravního podniku obrátila na linku 156. Ani do příjezdu hlídky městské policie čtyřiačtyřicetiletý muž neprocitl, a poté, co se ho strážníkům podařilo přece jen probudit, cítili z jeho dechu alkohol. Pasažér s nimi prakticky vůbec nekomunikoval a neudržel se ani na nohou. Ze soupravy ho tak museli vyvést. Provedená dechová zkouška přinesla alarmující hodnotu 4,6 promile, a strážníci proto muže kvůli obavám z akutní otravy alkoholem předali do péče záchranářů. Sanitka ho odvezla do nemocnice. (ms)