Přehled událostí ze dne 25. května 2021

25.05.2021 | Tiskové zprávy

Strážníci dopadli řidiče, který jezdil brněnskými ulicemi pod vlivem drog. Agresivní muž se pokusil zaútočit na strážníka holí, skončil v poutech. Muž ve svém bytě upadl z invalidního vozíku, vrátit se do něj mu pomohli až strážníci.

Strážníci dopadli řidiče, který jezdil brněnskými ulicemi pod vlivem drog

Hlídky městské policie se v pondělí zapojily do pátrání po řidiči, který účastníky silničního provozu údajně ohrožoval jízdou pod vlivem drog. Strážníci si z vysílaček poslechli, kde byl naposledy viděn a jakým jede směrem, a odhadli, že by brzy mohl zamířit do okolí Kociánky. Hledaného volkswagenu a za jeho volantem muže odpovídajícího popisu si zanedlouho skutečně všimli v Králově Poli a zapnutými modrými výstražnými světly na služebním vozidle dali řidiči pokyn k zastavení. Přivolaní republikoví policisté třiačtyřicetiletému muži následně udělali test na přítomnost omamných látek, a protože skutečně prokázal užití amfetaminu, případ si převzali. (pš)

Agresivní muž se pokusil zaútočit na strážníka holí, skončil v poutech

Agresivně se chovající nájemník v pondělí navečer rozrušil obyvatele domu v Žabovřeskách. Přivolané hlídce městské policie popsali, že šedesátiletý muž chodí po chodbách, mlátí dveřmi, velmi hlasitě křičí a sprostě uráží všechny kolem. Vulgarismy nešetřil ani vůči hlídce, která jej chvíli na to kontaktovala. Strážníkům tvrdil, že ho nebaví žít a od samého začátku jim bezdůvodně hrozil fyzickým napadením. Nerespektoval ani zákonné výzvy, aby se uklidnil, a jeho agresivita se stupňovala. Poté, co se pokusil na jednoho ze strážníků zaútočit holí, skončil v poutech. Vzhledem k jeho vážnému psychickému stavu hlídka přivolala zdravotníky, kteří muže za asistence strážníků převezli do psychiatrické nemocnice. (ms)

Muž ve svém bytě upadl z invalidního vozíku, vrátit se do něj mu pomohli až strážníci

V bezvýchodné situaci se ocitl muž volající koncem minulého týdne na tísňovou linku 156. Strážníkům se svěřil, že ve svém bytě na Lesné spadl z invalidního vozíku a marně se pokouší dostat zpět. Naštěstí upadl poblíž vstupních dveří, a když se vyslání strážníci po chvíli ozvali z chodby, podařilo se mu s vypětím všech sil dosáhnout na kliku. Strážníci tak mohli hned vstoupit do bytu, kde našli muže ve středním věku sedícího vedle kolečkového křesla. Hlídku ujistil, že je v naprostém pořádku a dodal, že se předtím sám už asi hodinu pokoušel marně vrátit na vozík. Strážníci ho opatrně zvedli a usadili zpět. S poděkováním je ještě jednou ujistil, že od nich už nic dalšího nepotřebuje a s přáním pěkného dne se s hlídkou rozloučil. (ms)