Přehled událostí ze dne 24. června 2019

24.06.2019 | Tiskové zprávy

Ztracenou dívku vypátrala hlídka městské policie, odešla z koupaliště. Parníku na Brněnské přehradě spadl do cesty strom, odklidili ho strážníci poříční jednotky.

Ztracenou dívku vypátrala hlídka městské policie, odešla z koupaliště

Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu. I přesto, že po ní hned začal pátrat její otec, nebyl ani po několika desítkách minut úspěšný. Do Kohoutovic se proto okamžitě rozjelo několik hlídek městské policie a strážníci pořádkové jednotky zanedlouho uviděli poblíž dětského hřiště sedět holčičku odpovídající popisu. Strážnici ji oslovili křestním jménem a nabídli jí, že se může posadit do služebního vozidla. Plačící dívka s hlídkou nemluvila, kýváním ale potvrdila, že se prý pohádala se svými rodiči. Strážníci jí nabídli pití a kapesníky, a ujistili ji, že se na ní rodiče už nezlobí, ale bojí se o ni. Protože strážníci o pátrání uvědomili i státní kolegy, přivolali je na místo a dívku jim předali. Ta se následně shledala se svými rodiči. (tk)

Parníku na Brněnské přehradě spadl do cesty strom, odklidili ho strážníci poříční jednotky

Neobvyklou pomoc prostředku hromadné dopravy poskytovali včera odpoledne strážníci poříční jednotky. Do plavební dráhy parníku dopravního podniku totiž spadl podle slov kapitána lodi strom. Do blízkosti hradu Veveří se proto vydali strážníci na člunu a zanedlouho se ukázalo, že vybavení s sebou nevezou zbytečně. Zhruba sto metrů od zastávky u hradu plaval na hladině Brněnské přehrady větší kmen. Ten strážníci rozřezali, přemístili ke břehu a částečně vytáhli z vody. Nařezaný strom zajistili, aby se plavidlům nedostal znovu do dráhy a o potřebě úklidu vyrozumí příslušné úřady. (tk)