Přehled událostí ze dne 23. července 2014

23.07.2014 | Tiskové zprávy

Žena se údajně domáhala léků na falešný předpis, strážníci ji dopadli. Hlídky městské policie intenzivně bojují proti nabízení sexu v ulicích. Strážníci osvobodili psa z rozehřátého auta.

Žena se údajně domáhala léků na falešný předpis, strážníci ji dopadli

Pohotově zareagoval včera odpoledne personál lékárny na požadavek devětačtyřicetileté ženy, která se prý u pokladny dožadovala vydání léků na falešný recept. Lékárnice své zjištění ihned zavolala na linku 156 a operační středisko vyslalo do Zábrdovic hlídku. Informaci souběžně předalo také státním policistům. Strážníci ženu zajistili a pojali podezření z porušení zákona. Případ předali kolegům z Policie České republiky k dořešení. (jag)

Hlídky městské policie intenzivně bojují proti nabízení sexu v ulicích

Brněnští strážníci nepolevují ve svém úsilí v potírání prostituce. Naopak se jim stále častěji daří usvědčit z přestupku i několik prostitutek během jediného večera. Obdobný úspěch zaznamenali i včera, kdy ve Štefánikově ulici udělili blokové pokuty v maximální výši jednoho tisíce korun hned třem mladým ženám ve věku 19, 24 a 30 let. Všechny upozornili na porušení vyhlášky a na to, že jsou povinny opustit místo spáchání přestupku. (jag)

Strážníci osvobodili psa z rozehřátého auta

Jako upozornění pro všechny majitele, kteří občas převážejí své psy autem, by mohl posloužit případ z dnešního poledne. Kolemjdoucí si všimla, že v suzuki zaparkovaném v ulici Svatopluka Čecha někdo prý už o půl desáté dopoledne zanechal svého psa. Žena pak zvíře spatřila za oknem znovu právě před polednem a upozornila proto strážníky. Hlídka z královopolské služebny zjistila, že oznámení je pravdivé, a přivolala proto kolegy z Jednotky operativního zásahu. Strážníci museli zlatého retrívra z rozpáleného zamčeného auta vysvobodit. Vozidlo se jim podařilo otevřít bez poškození. Pes skončil dočasně v útulku městské policie a případ si převzali pro podezření ze spáchání trestného činu kolegové z PČR.

Pejskaři by měli být zejména v horkých letních dnech na svá zvířata velmi opatrní a nenechávat je dlouho zavřená ve vozidle. Vloni v červnu zaznamenala městská policie alarmující případ, kdy zoufalý pes dokonce vyrazil sklo a zůstal viset z okna.

Pětašedesátiletý muž ho při teplotě asi 25 stupňů nad nulou nechal zavřeného ve svém autě ve Vodově ulici. Uvnitř vozidla přitom může teplota během několika minut vystoupat o desítky stupňů a zvířatům pak hrozí rychlé přehřátí, kolaps a po relativně krátké době i smrt. Kříženec dobrmana v autě evidentně trpěl, protože strážníci si už zpovzdálí všimli, jak se snaží vystrčit ven hlavu pootevřeným oknem. Neustále se tlačil na sklo a než stačila hlídka vůbec přijít blíž, zoufalý pes celé okénko vyrazil a vyskočil ven. Majitel ho však nechal uvázaného na vodítku, a tak zůstal kříženec viset z auta za krk. Strážníci ho okamžitě odmotali a odepnuli a viditelně přehřáté zvíře odvedli do stínu, kam mu přinesli i misku s vodou. Zkušení psovodi mu rovněž vodou opatrně a podle zásad první pomoci postupně ochlazovali tělo. Poté jej pro jistotu nechali převézt do péče ošetřovatelů v útulku městské policie. Později přišel k autu jeho majitel, a přestože od okamžiku, kdy strážníci psa objevili, uplynula přibližně hodina, muž tvrdil, že se údajně vzdálil jen na dvacet minut. Strážníci případ postoupili pro podezření z týrání zvířat. (jag)