Přehled událostí ze dne 22. dubna 2021

22.04.2021 | Tiskové zprávy

Řidič riskantně otočil mercedes do protisměru, ostatní auta donutil brzdit. Kvůli čtyřem šampónům muž riskoval vězení, je podezřelý z trestného činu.

Řidič riskantně otočil mercedes do protisměru, ostatní auta donutil brzdit

Řidič mercedesu předvedl tento týden v Brně mimořádně nebezpečný a nečekaný manévr. Ostravskou ulicí přijížděl ve směru od Vyškova do centra Brna a na několikaproudové řízené křižovatce, kde měl podle řadicích pruhů povinnost pokračovat rovně, se smykem přesunul do protisměru. Jenomže s největší pravděpodobností přecenil svoje schopnosti a mercedes přetočil čelně k přijíždějícím vozidlům. Mnoho z nich muselo náhle zabrzdit a řidič chvíli vyčkával s další reakcí. Nakonec ještě přejel vodorovné šrafování a rychle pokračoval do Olomoucké ulice. Městská policie však celou událost zaznamenala kamerami a upozornil na ni i jeden ze svědků. Řidič je teď podezřelý mimo jiné z otáčení na řízené křižovatce, nedodržení pravidel pro jízdu v pruzích i z přejíždění šikmých rovnoběžných čar. Navíc vzhledem k nevydařenému odbočení mají strážníci za to, že auto neovládal a nepřizpůsobil tedy svou jízdu jeho vlastnostem ani svým vlastním řidičským schopnostem. Případ proto městská policie předává správnímu orgánu. (jag)

Kvůli čtyřem šampónům muž riskoval vězení, je podezřelý z trestného činu

Zákazník, který prošel s údajně nezaplaceným zbožím za pokladny, ve středu večer neunikl pozornosti pracovníka ostrahy líšeňského supermarketu. Ten se proto obrátil na linku 156. Strážníci pak v obchodě zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého muže, který si prý ukryl do batohu čtyři šampóny za necelých čtyři sta korun. V přítomnosti strážníků se muž ke svému činu přiznal a nepoškozené zboží se vrátilo do prodeje. U podezření z majetkového přestupku ovšem nakonec nezůstalo. Při ověřování osobních údajů totiž hlídka městské policie zjistila, že muž byl za majetkovou kriminalitu v minulosti pravomocně odsouzen, a tak ho republikovým policistům předala jako podezřelého z trestného činu. (ms)