Přehled událostí ze dne 20. června 2021

20.06.2021 | Tiskové zprávy

Hlídka městské policie dopadla sprejera přímo při činu, stihl napsat jen dvě písmena. Strážníci zmařili další jízdu řidiči s platným zákazem řízení, vydával se za někoho jiného. Strážníci hasili partnerský konflikt v Židenicích, opilý muž skončil na záchytné stanici. Cizinec pořádal narozeninovou oslavu, rušením nočního klidu si řekl o pokutu. Muž na sebe upozornil prudší hádkou, byl na něj vydán příkaz k zatčení. Slovák si lokalizoval ztracený mobil a přispěl tak k dopadení celostátně hledaného muže. V Husovicích se mezi auty procházela vyčerpaná želva.

Hlídka městské policie dopadla sprejera přímo při činu, stihl napsat jen dvě písmena

U plechových dveří v Nádražní ulici si při pátečním návratu z restaurace udělal přestávku dvaadvacetiletý muž. V domnění, že ho právě nikdo nevidí, pak uprostřed noci vytáhl bílý fix a začal jím popisovat vrata. Stihl ale dokončit pouhá dvě písmena, když zpoza rohu vyjela autohlídka městské policie a hned k němu zamířila. Přistižený sprejer se strážníkům k výtvoru přiznal a hájil se tím, že prý má osobní problémy. Čerstvý nápis hlídka zadokumentovala a záhy navíc zjistila, že muž se obdobného chování dopustil už v minulosti. S podezřením na spáchání trestného činu ho pak strážníci předali republikovým policistům. (pš)

Strážníci zmařili další jízdu řidiči s platným zákazem řízení, vydával se za někoho jiného  

Překvapivé odůvodnění k absenci dokladů slyšeli strážníci v pátek od řidiče, kterého zastavili v Černých Polích. Tvrdil jim, že požadované dokumenty u sebe nemá, protože prý bydlí nedaleko. Své osobní údaje nadiktoval nepříliš přesvědčivě, a tak strážníci nabyli dojmu, že by nemusely odpovídat realitě. V přítomnosti přivolaných republikových policistů vyšlo najevo, že se opravdu vydával za někoho jiného a vyplynula i další závažná skutečnost. Šestadvacetiletý muž měl totiž platný zákaz řízení. Policie ČR si ho převzala a případem se dále zabývá. (pš)

Strážníci hasili partnerský konflikt v Židenicích, opilý muž skončil na záchytné stanici

Ženský hlas volající o pomoc zaslechli strážnici v pátek pozdě večer v Židenicích. Vzápětí uviděli muže, který ulicí vláčel partnerku, která měla na sobě potrhané tričko ženu a krvácející poranění hlavy. Hlídka zjevně opilého muže vyzvala, aby okamžitě přestal a hned jak ženu dostala mimo jeho dosah, přivolala zdravotníky. I když uposlechl, nepřestával ženě nadávat a jeho agresivita se zakrátko znovu vystupňovala natolik, že ho strážníci museli spoutat. Pětačtyřicetiletého muže poté sanitka dopravila na záchytnou stanici, jeho partnerku zdravotníci po prvotním ošetření převezli do nemocnice. Strážníci seznámili republikové policisty se zjištěným souběhem událostí a po konzultaci s nimi případ postoupili k dořešení správnímu orgánu. (pš)

Cizinec pořádal narozeninovou oslavu, rušením nočního klidu si řekl o pokutu

O víc než dvě hodiny přetáhla noční klid skupinka lidí na královopolské adrese. Když ani na přelomu soboty a neděle hlasitá reprodukovaná hudba nepřestávala hrát, několik obyvatel z okolí vytočilo s žádostí o pomoc linku 156. Strážníkům se po chvíli podařilo zjistit, že hudba se rozléhá z jedné terasy a vydali se tam. Zanedlouho dorazila i republiková policie, kterou lidé ze stejného důvodu také přivolali. Dveře bytu jim pak otevřel devětadvacetiletý cizinec a uvedl, že přibližně s dvaceti přáteli slavil narozeniny a dobrovolně šel hudbu vypnout. Za rušení nočního klidu mu teď u správního orgánu hrozí pokuta až deset tisíc korun. (pš)

Muž na sebe upozornil prudší hádkou, byl na něj vydán příkaz k zatčení

V pátek kolem poledne vyjížděli strážníci do Přízřenic, kde podle volajících na linku 156 údajně došlo k vyhrocenému konfliktu mezi mužem a ženou. Vyslaná hlídka zjistila, že se jednalo jen o prudší výměnu názorů a obešla se bez zranění zúčastněných osob. Tím však celý případ neskončil. Ověření osobních údajů totiž ukázalo, že na třiatřicetiletého muže je vydán příkaz k zatčení, a tak si ho na místě převzala Policie ČR. (pš)

Slovák si lokalizoval ztracený mobil a přispěl tak k dopadení celostátně hledaného muže

Moderní technologie pomáhají odhalit nejen mnohá protiprávní jednání, ale mohou být užitečné i jinak. V sobotu brzy ráno se o tom přesvědčili strážníci v parku na náměstí 28. října. Právě tam si svůj ztracený mobil lokalizoval mladý Slovák a s žádostí o pomoc na uvedenou adresu přizval hlídku městské policie. V prakticky liduprázdném parku nebylo složité najít podezřelého. Pětadvacetiletý muž měl cizí telefon skutečně u sebe a v přítomnosti strážníků ho dobrovolně vydal majiteli. Domnělý zloděj u sebe neměl doklady, takže osobní údaje přijeli ověřit republikoví policisté a jelikož byl v celostátním pátrání, rovnou si ho od strážníků převzali. (pš)

V Husovicích se mezi auty procházela vyčerpaná želva

Nezvyklý pohled se v pátek večer naskytl obyvatelům Husovic. Mezi zaparkovanými vozidly se nerušeně procházela asi půlmetrová želva. Kromě hlídky z místní služebny a strážníka z odchytové služby na místo vyrazila také veterinářka a naznala, že tvor z rodu kajmanek je i vzhledem k parnému počasí znatelně vyčerpaný a bude nutně potřebovat ošetření. Majitele zvířete se v danou chvíli zjistit nepodařilo, a tak želva putovala do péče specialistů. (pš)