Přehled událostí ze dne 19. dubna 2021

19.04.2021 | Tiskové zprávy

Strážníci dopadli sprejery v podchodu, jsou podezřelí z trestného činu. Vodicí pes se vzdálil od svého pána, dočasné odloučení ukončili strážníci.

Strážníci dopadli sprejery v podchodu, jsou podezřelí z trestného činu

Potřebu výtvarně se vyjádřit měli v noci na pondělí dva muži, kteří stříbrnou barvou posprejovali skleněnou výplň a obklad schodiště v podchodu u hlavního nádraží. Jejich počínání však neuniklo pozornosti pracovníků dohledového centra, kteří na uvedené místo prostřednictvím operačního střediska městské policie vyslali strážníky. Vzhledem k rychlé reakci se hlídce podařilo zastihnout oba aktéry ve věku třiatřicet a šestatřicet let v bezprostřední blízkosti dvou graffiti, kdy větší z nich bylo velké zhruba jeden metr čtverečný. Muži se ke sprejování po chvíli přiznali. Mladší z nich se v přítomnosti strážníků opakovaně omlouval a svého jednání litoval. Připustil, že se nechal vyprovokovat známými a přislíbil, že se pokusí nápis odstranit. U staršího muže strážníci našli sprej stříbrné barvy a skvrny na jeho rukách naznačovaly, že ho skutečně použil. Hlídka proto dvojici předala přivolaným republikovým kolegům jako podezřelou ze spáchání trestného činu. (ms)

Vodicí pes se vzdálil od svého pána, dočasné odloučení ukončili strážníci

Chvíle nejistoty zažíval včera odpoledne nevidomý muž, který se svým čtyřnohým parťákem zašel do psího výběhu. Svému zlatému retrívrovi se tam rozhodl dát naprostou volnost, aby se mohl proběhnout. Když však na něho zanedlouho opakovaně zavolal a pes kdovíproč pořád nepřibíhal, s žádostí o pomoc vytočil linku 156. Hlídka městské policie brzy dorazila, psa uviděla u vnější strany plotu a přivolala ho k sobě. Nevidomého muže, který trpělivě čekal uvnitř výběhu, tak strážníci mohli obratem uklidnit a objasnili mu také, kde se pes zdržel. Retrívra podle všeho zlákal nějaký podnět za plotem, a tak využil pootevřené branky a do výběhu se už pak nedokázal vrátit. Muž strážníkům poděkoval, chopil se pevného popruhu na vodicím psovi a oba radostně vykročili k domovu. (pš)