Přehled událostí ze dne 18. dubna 2021

18.04.2021 | Tiskové zprávy

Strážníci dopadli mladíky, kteří prý bezdůvodně napadli dva muže, jsou podezřelí z trestného činu. Muž jel na ošetření do nemocnice a po cestě havaroval, strážníkům nadýchal přes 2 promile. Mladíci údajně posprejovali zeď, strážníkům však neunikli.

Strážníci dopadli mladíky, kteří prý bezdůvodně napadli dva muže, jsou podezřelí z trestného činu

Svědci údajné potyčky v Husově ulici se v pátek večer ozvali na linku 156 a vylíčili strážníkům incident, při kterém prý byli zraněni dva osmnáctiletí muži. Právě ti se přivolané hlídce svěřili, že na ně údajně bezdůvodně zaútočila skupinka mladíků. Její členové prý jednoho z nich povalili na zem, kde ho ještě několikrát udeřili a následně z místa odešli. Údajně napadený mladý muž dokonce prý na chvíli ztratil vědomí. V přítomnosti strážníků si pak stěžoval na bolest hlavy a rozostřené vidění. Hlídka proto přivolala záchrannou službu a do jejího příjezdu kontrolovala jeho zdravotní stav. Díky zjištěným informacím od svědků, včetně popisu údajných útočníků, našli pracovníci dohledového centra podezřelou trojici v Nádražní ulici, kde ji krátce na to dopadly hlídky městské policie. Jednoho ze strážníků pak kolegové sledující kamery nasměrovali do Benešovy ulice, kde se nacházel údajný čtvrtý člen party. Dvacetiletý muž však na zákonnou výzvu strážníka, aby se zastavil a setrval na místě, nereagoval, a snažil se z místa svižně odejít. Strážníkovi tedy nezbylo nic jiného, než jej zastavit pomocí donucovacích prostředků a spoutat ho. Nezletilý přiznal, že společně se svými kamarády skutečně oba mladé muže napadl. Všechny čtyři aktéry proto strážníci předali republikovým kolegům, kteří se podezřením ze spáchání trestného činu budou dále zabývat. (ms)

Muž jel na ošetření do nemocnice a po cestě havaroval, strážníkům nadýchal přes 2 promile

Na dopravní nehodu v Bohunicích upozornil strážníky v pátek večer na lince 156 muž projíždějící ulicí Kejbaly. Hlídka městské policie tam dorazila během několika minut a místo nehody označila. V bezprostřední blízkosti havarovaného vozidla pak strážníci spatřili čtyřiačtyřicetiletého muže, který nebyl viditelně zraněný. Všimli si ale, že měl ledabyle obvázaný prst látkou, na které byly skvrny od krve. Muž hlídce tvrdil, že zranění má už z dřívějška. Po chvíli ale přiznal, že se doma pořezal a byl na cestě do nemocnice. Těsně před cílem ale nezvládl řízení, narazil do dopravní značky a poškodil tak přední levé kolo. Vzhledem k jeho váhavým pohybům a problému s artikulací strážníci nabyli dojmu, že by mohl být pod vlivem alkoholu. To následně potvrdila i dechová zkouška, která přinesla hodnotu přes dvě promile. Hlídka proto přivolala republikové kolegy a případ jim předala jako podezření ze spáchání trestného činu. (ms)

Mladíci údajně posprejovali zeď, strážníkům však neunikli

Trojici malující sprejem po zdi garáže nedaleko židovského hřbitova v Židenicích zpozoroval v sobotu odpoledne náhodný kolemjdoucí, který se obrátil na linku 156 a strážníkům dotyčné popsal. Ti se zde ale po příjezdu hlídky už nenacházeli, strážníci se tedy vydali prohledat nejbližší okolí. Jen o pár stovek metrů dál pak spatřili tři nezletilé chlapce odpovídající popisu. Jeden z nich držel v ruce sprej černé barvy a u jeho nohou byl čerstvě nastříkaný nápis zhruba třicet centimetrů vysoký a stejně tak široký. Mladíci dlouho nezapírali a hlídce městské policie přiznali, že nápisy na garáži jsou skutečně jejich dílem. Ruce měli ještě špinavé od černé barvy a na výzvu strážníků vytáhli z kapes tři černé fixy, černou náplň od spreje a gumovou rukavici. Hlídka proto předala mladíky přivolaným republikovým kolegům. (ms)