Přehled událostí ze dne 16. června 2021

16.06.2021 | Tiskové zprávy

Po spolupráci s dohledovým centrem strážníci dopadli údajného sprejera. Strážníci otevřeli byt, ve kterém zůstalo uvězněné roční dítě.

Po spolupráci s dohledovým centrem strážníci dopadli údajného sprejera

Muže sprejujícího na zeď u tramvajové zastávky Nové sady si v noci na úterý všiml pracovník dohledového centra městské policie. Vyslaná hlídka tak obratem dostala bližší informace o vzhledu i přesné poloze šestatřicetiletého muže. Strážníci z pořádkové jednotky uviděli údajného sprejera během několika minut. Jakmile je ale spatřil, rozběhl se po přilehlých schodech směrem k ulici Bašty. Daleko se však nedostal. Když ho jeden ze strážníků dostihl, muž se po něm ohnal pěstí, a tak skončil v poutech. Druhá hlídka městské policie mezitím prohledávala místo, kde muž sprejoval. Kromě čerstvého černého výtvoru o velikosti zhruba tři metry čtvereční našla poblíž i látkovou tašku se sprejem. Strážníci pak muže jako podezřelého z trestného činu předali přivolaným republikovým policistům. (ms)

Strážníci otevřeli byt, ve kterém zůstalo uvězněné roční dítě

Do velmi nepříjemné situace se v úterý navečer dostala čtyřiatřicetiletá žena z Bystrce. Poté, co vyšla ze svého bytu ve druhém patře na chodbu, dveře se zabouchly a uvnitř zůstalo její roční dítě. S žádostí o pomoc se proto obrátila na linku 156. Operační středisko městské policie proto na uvedenou adresu vyslalo také strážníky z pořádkové jednotky. Ti nakonec neměli jinou možnost než přelézt od sousedů na balkón a pomocí speciálního vybavení otevřít bez poškození balkónové dveře. Holčička seděla v chodbě nedaleko vstupních dveří. Ty však nešly otevřít ani zevnitř, příčinou byla pravděpodobně poškozená klika. Strážník se tedy nejprve snažil kliku opravit. Pomoci se mu snažila i nebojácná holčička, která mu ochotně asistovala a radostně podávala nářadí. Ani přes všechno úsilí se mu však dveře otevřít nepodařilo, a tak musela hlídka městské policie, která stála na chodbě bytového domu, dveře vykopnout. Strážníci pak holčičku předali její mámě a opravili dveře bytu tak, aby šly zajistit. (ms)