Přehled událostí ze dne 13. června 2021

11.06.2021 | Tiskové zprávy

Řidič porušil zákazovou značku, strážníkům nadýchal bezmála čtyři promile. Strážníci dostihli muže, který prý onanoval na veřejnosti. Muž údajně berlí rozbil skleněné dveře, strážníkům tvrdil, že prý uklouzl a narazil do nich.

Řidič porušil zákazovou značku, strážníkům nadýchal bezmála čtyři promile

Auto, které ve čtvrtek odpoledne nerespektovalo zákaz vjezdu, zastavili strážníci ve Vlhké ulici. Už při prvním kontaktu řidič citroenu působil podnapilým dojmem. Při komunikaci s hlídkou městské policie měl značný problém s artikulací, a poté, co vystoupil z auta měl vrávoravé pohyby. Na dotaz strážníků, zda před jízdou pil alkohol, ale tuto možnost nejprve opakovaně popřel. Hlídka ho vyzvala k předložení dokladů a následně s ním provedla dechovou zkoušku. Při čekání na výsledek už ale osmapadesátiletý muž připustil, že měl pár piv, které vypil už předešlý den. Přístroj ukázal hodnotu 3,88 promile, a tak strážníci přivolali republikové policisty a muže jim předali jako podezřelého z trestného činu. (ms)

Strážníci dostihli muže, který prý onanoval na veřejnosti 

Muže údajně onanujícího v křoví nedaleko tramvajové trati v Bohunicích zpozorovala v pátek odpoledne žena, která se obrátila na linku 156. Strážníkům se svěřila, že ho tam prý neviděla poprvé a popsala jim, jak vypadá. Už za pár minut přivolaná hlídka městské policie dostihla třiatřicetiletého muže odpovídajícího popisu. V přítomnosti strážníků byl značně nervózní, na jejich dotazy odpovídal zmateně a velmi nejasně. Hlavu měl plnou okvětních lístků a tvrdil jim, že je jen na procházce. Že jde skutečně o muže, který se údajně ukájel na veřejnosti, pak potvrdila svědkyně. Případem se proto dále zabývá Policie České republiky. (ms)

Muž údajně berlí rozbil skleněné dveře, strážníkům tvrdil, že prý uklouzl a narazil do nich

Neznámého muže, který údajně hůlkou rozbil vstupní dveře panelového domu, spatřili v noci na sobotu náhodní kolemjdoucí v Bohunicích. Prostřednictvím linky 156 přivolali strážníky, kteří se na uvedenou adresu dostavili během tří minut. Vzhledem k jejich rychlému příjezdu našli nedaleko vchodu třiadvacetiletého muže o berlích, který dle přítomných svědků skleněné dveře údajně poničil. Hlídce pak popsali, že když procházeli kolem, znenadání uslyšeli hlasitou ránu a následné řinčení střepů. Viděli prý, jak dotyčný ještě opakovaně kopal do roztříštěné skleněné tabule. Jakmile si jich ale všiml, snažil se prý vzdálit. Podezřelý pak strážníkům tvrdil, že prý uklouzl, a do dveří údajně narazil při pádu. V danou chvíli nebylo možné vyčíslit způsobenou škodu, majetkovým přestupkem se proto bude zabývat správní orgán. (ms)