Přehled událostí ze dne 12. února 2020

12.02.2020 | Tiskové zprávy

Mladý řidič nejprve odmítal test na alkohol, potom nadýchal přes dvě promile. Žena si údajně nechtěla označit jízdenku a vyhrožovala řidiči, uklidňovat ji museli strážníci.

Mladý řidič nejprve odmítal test na alkohol, potom nadýchal přes dvě promile

Zákaz vjezdu nebyl koncem minulého týdne pro pětadvacetiletého řidiče dostatečným důvodem, aby se vyhnul Václavské ulici. Autohlídka křižující centrem města prohřešek proti dopravním předpisům viděla a rozsvícenými majáky s nápisem „stop“ muže vyzývala k zastavení. Mladík ještě několik desítek sekund pokračoval v ne zcela rovné jízdě, chvílemi zrychloval, ale po odbočení do Bezručovy ulice nakonec dobrovolně zaparkoval. Na další cestu už se vydat ani nemohl, protože mu strážníci zablokovali odstavený automobil služebním vozidlem. Z mladíkova dechu cítili alkohol a nejisté jim připadaly i jeho pohyby. Dechovou zkoušku nejprve odmítal s tvrzením, že mu ji rodiče zakázali. Opakovanou zákonnou výzvu k podstoupení testu si řidič vyslechl i od přivolaných státních policistů. Rozhodl se poslechnout a výsledek překročil 2,1 promile. Muže strážníci předali Policii ČR jako důvodně podezřelého z trestného činu. (jag)

Žena si údajně nechtěla označit jízdenku a vyhrožovala řidiči, uklidňovat ji museli strážníci

Řidičovo upozornění, aby si hned po nástupu do autobusu označila jízdenku, údajně popudilo dnes dopoledne šestačtyřicetiletou ženu na lince číslo 84. Kvůli vzniklému konfliktu požádal dispečink dopravního podniku o pomoc strážníky. Řidič hlídce na Staré osadě ukázal natrženou košili a dodal, že mu ji cestující postříkala neznámou tekutinou, stejně jako kabinu ve vozidle. Žena pak místo vysvětlení svého jednání přímo před strážníky začala řidiči hlasitě nadávat a vyhrožovat mu, že přijde o zaměstnání a přestala teprve po důrazném upozornění hlídky. Strážníci oslovili i svědky a případ pro podezření z přestupku proti občanskému soužití postoupili ke správnímu orgánu. (pš)