Přehled událostí ze dne 12. října 2020

12.10.2020 | Tiskové zprávy

Seniorku zlákaly na balkón sluneční paprsky, z následného hustého deště ji vysvobodili strážníci. Řidič údajně až příliš spěchal do práce, strážníci mu na padesátce naměřili stokilometrovou rychlost

Seniorku zlákaly na balkón sluneční paprsky, z následného hustého deště ji vysvobodili strážníci

Podzimními slunečními paprsky se v sobotu nechala zlákat starší žena z Lesné. Když se uvelebila v lehátku na balkóně, ani v nejmenším netušila, v jak nepříjemné situaci se záhy octne. S náhlou změnou počasí se totiž ozvala i zdravotní indispozice, a seniorka se ve vydatném dešti marně pokoušela zvednout a dostat se do bytu. Její volání o pomoc naštěstí uslyšela sousedka, která se obrátila na linku 156. Kromě hlídky z nejbližší služebny na uvedenou adresu vyrazili i strážníci z pořádkové jednotky městské policie a zjistili, že seniorka se nachází ve vyšším patře. K pětaosmdesátileté ženě se poté dostali pomocí slaňovací techniky přes sousední balkón. Promočenou a podchlazenou paní pak strážníci přenesli do bytu, kde ji osušili a zabalili do teplých přikrývek. Přivolaní zdravotníci ženu po prvotním ošetření předali do péče příbuzných. (ms)

Řidič údajně až příliš spěchal do práce, strážníci mu na padesátce naměřili stokilometrovou rychlost

Údajný spěch se nevyplatil řidiči projíždějícímu Bohunicemi. Jednatřicetiletý muž nerespektoval stanovenou padesátku a Jihlavskou ulicí se prohnal rychlostí sto dva kilometrů v hodině. Když jej hlídka městské policie kontrolující dodržování rychlostních limitů v noci na sobotu zastavila, svého přestupku si byl vědom. Strážníkům se omlouval a dvojnásobné překročení rychlosti ospravedlňoval tím, že spěchal do zaměstnání. Hlídka postoupila případ ke správnímu orgánu, kde řidiče čeká kromě nejméně půlročního zákazu činnosti i připsání pěti bodů a pokuta až deset tisíc korun. (ms)