Přehled událostí ze dne 11. února 2020

11.02.2020 | Tiskové zprávy

Silný vítr vyvracel stromy a lámal větve, strážníci pomáhali na několika místech. Po potyčce s agresivním zlodějem skončil pracovník ostrahy v nemocnici. Muž porušil zákaz pobytu kvůli sázce, přistihla ho hlídka městské policie.

Silný vítr vyvracel stromy a lámal větve, strážníci pomáhali na několika místech 

V souvislosti se silným větrem plnily hlídky městské policie doposud především úkoly, které vyplynuly z telefonických oznámení. Včera kolem patnácté hodiny se na silnici ve Veletržní ulici ocitl kontejner, a strážníci ho proto vrátili zpět na chodník. Vpodvečer v Žabovřeskách omezoval dopravu pro změnu motocykl spadlý do vozovky. Hlídka sice přijela již po dvou minutách, stroj už však mezitím někdo zvedl a umístil tak, aby nepřekážel. V bystrcké Rerychově ulici zlomil silný poryv větru dopravní značku. Informaci předala hlídka Brněnským komunikacím, aby bylo možné značení co nejdříve opravit.

Ve Hviezdoslavově ulici se dnes kolem osmé hodiny ráno ocitla vlivem větru na silnici vzrostlá jabloň a zcela zablokovala jeden jízdní pruh. Zatímco hlídky městské policie usměrňovaly dopravu, o brzké odklizení stromu se postarali hasiči. O něco později jiná hlídka odklízela ze silnice dopravní značku ležící na silnici před vjezdem do Královopolského tunelu. V Křížové ulici spadla před polednem část lampy veřejného osvětlení a ze spodních partií stožáru trčely kabely, které mohly způsobit úraz elektrickým proudem. Strážníci proto místo obehnali bezpečnostní páskou, vyrozuměli pracovníky Technických sítí a následně se starali o to, aby do vymezeného prostoru nikdo jiný nevstupoval. Ještě před polednem strážníci zasahovali také v ulici Klíny, kde se ulomila zhruba čtyřmetrová větev a zůstala vzpříčená viset ve vratké poloze mezi korunami dvou topolů. Aby neohrozila chodce ani motoristy, strážníci bezprostřední okolí označili modrobílou páskou zakazující vstup a přivolali hasiče. Před tři čtvrtě na dvanáct dostali hasiči haluz na zem a provoz v ulici se mohl vrátit k běžnému stavu.

Dopolední zmínku z tísňové linky o stromu zříceném na vlakovou trať nedaleko Švédských valů dali strážníci okamžitě na vědomí železničářům. Současně informaci prověřili, ale naštěstí se nepotvrdila. Kmen se v lokalitě opravdu vyvrátil, ovšem zcela mimo dráhu.

 

Po potyčce s agresivním zlodějem skončil pracovník ostrahy v nemocnici

V péči lékařů skončil pracovník ostrahy, který se včera odpoledne v supermarketu na severozápadě města pokusil zabránit útěku agresivního zloděje. Podle svědků se prý v prodejně zmocnil láhve alkoholu a vytáhl prý i nůž, kterým ohrožoval zákazníky. Přestože čtyřiatřicetiletý muž z místa odjel autem dřív, než stihla přispěchat hlídka městské policie, podařilo se zjistit jeho pravděpodobnou totožnost. Osmadvacetiletý zaměstnanec hlídací služby byl po střetu s agresorem viditelně otřesený, cítil nevolnost, a strážníkům si stěžoval na bolest hlavy, ruky a nohy. Hlídka městské policie ověřila, že na místo už jede sanitka, která ho následně převezla do nemocnice. Případ dále šetří republiková policie. (pš)

 

Muž porušil zákaz pobytu kvůli sázce, přistihla ho hlídka městské policie

Návštěvou nevhodně vybrané trafiky si zbytečně zkomplikoval život čtyřiatřicetiletý muž. Na Pálavském náměstí ho totiž při večerní kontrole přistihli strážníci, kteří věděli, že muž má v této lokalitě zákaz pobytu. Hlídce pak na vysvětlenou řekl, že si šel do trafiky vsadit. Strážníci muže z místa vykázali a případ postoupili ke správnímu orgánu. (pš)