Přehled událostí ze dne 11. listopadu 2019

11.11.2019 | Tiskové zprávy

Překročením rychlosti upozornil na absenci řidičského oprávnění, strážníci předali muže policistům. Zmatenému důchodci pomohla k návratu domů Seniorská obálka, chodil s ní po městě.

Překročením rychlosti upozornil na absenci řidičského oprávnění, strážníci předali muže policistům

Hodnota 71 km/h se po průjezdu stříbrné škodovky objevila na displeji strážníkům, kteří včera navečer měřili dodržování padesátikilometrové rychlosti v Seifertově ulici. Krátce po zastavení se ukázalo, že překročení nejvyšší povolené rychlosti nebylo největším prohřeškem jednačtyřicetiletého řidiče. Když si hlídka vyžádala kromě občanského dokladu a dokladů k vozidlu ještě řidičský průkaz, muž odvětil, že už tři roky není jeho držitelem. Na místo proto zamířila republiková policie, protože řízením bez platného oprávnění se stal muž podezřelým ze spáchání trestného činu. (tk)

Zmatenému důchodci pomohla k návratu domů Seniorská obálka, chodil s ní po městě

Obavy o seniora chodícího královopolskými ulicemi, projevil v neděli večer jeden z bydlících. I když se neznali, starší muž na něho zazvonil a několikrát jen zopakoval, že se mu chce spát. Také na otázky přivolaných strážníků senior reagoval velmi zmateně a tvrdil jim, že nikde nebydlí a že nemá žádné příbuzné. U sebe neměl doklady a žádná z kusých informací nestačila ke zjištění osobních údajů. Složitou situaci nakonec překvapivě pomohla rozlousknout takzvaná Seniorská obálka. Třiaosmdesátiletý důchodce ji totiž po chvíli nečekaně vytáhl z tašky. Z přiložené karty už pak strážníci snadno vyčetli vše potřebné, včetně kontaktů na jeho blízké. Hlídka městské policie seniora odvezla do přibližně dva kilometry vzdáleného bydliště, kde ho předala do péče příbuzných. (pš)