Přehled událostí ze dne 10. září 2017

10.09.2017 | Tiskové zprávy

Žena si údajně přišla do bistra rozměnit falešnou bankovku, strážníci podezřelou dopadli. Agresor prý na Cejlu bezdůvodně napadl mladého muže, zavadili o sebe ramenem. I malý nehlídaný pes může způsobit škodu, přesvědčila se majitelka. Muž prý zarputile bránil ukradené kostky másla, hlídka ho zastihla před obchodem. Strážníci chytili muže, který si v údajně ukradené popelnici vezl měď. Strážníci získali informace o muži, který údajně poranil hosta v restauraci půllitrem. Hlídka dopadla dva muže s ukradeným materiálem ze stavby.

Žena si údajně přišla do bistra rozměnit falešnou bankovku, strážníci podezřelou dopadli

Do rychlého občerstvení ve Václavské ulici přišla dnes v noci uslzená sedmadvacetiletá žena a obsluze prý tvrdila, že se dostala do vážných problémů a potřebovala by rychle hotovost. Personál údajně požádala, aby jí vyměnil stoeurovou bankovku za dva tisíce českých korun. Pracovníci za pultem se s ženou od vidění znali, a tak její naléhavé žádosti vyhověli. Sotva žena z podniku odešla, všimla si pětadvacetiletá zaměstnankyně, že její kolega přijal pouze bezcenný, amatérsky vytištěný papír bez ochranných prvků. Přivolali proto hlídku městské policie, a strážníci potom v doprovodu personálu dopadli ženu v nedalekém klubu. Jako důvodně podezřelou z trestného činu ji předali státním policistům. (jag)

Agresor prý na Cejlu bezdůvodně napadl mladého muže, zavadili o sebe ramenem

Obětí bezdůvodného útoku se prý včera večer v Brně stal pětadvacetiletý cizinec. Se svou přítelkyní šel po ulici Cejl a míjela je přibližně osmičlenná skupina mladíků. O jednoho z nich muž údajně nedopatřením zavadil ramenem. Osmnáctiletý podezřelý ale prý zareagoval tak, že cizince udeřil pěstí do hlavy. Přítelkyně napadeného poskytla hlídce velmi přesný popis mladíka, strážníci po něm okamžitě začali pátrat a už po několika minutách ho vyprovázeli z tramvaje, do níž právě nastupoval. Svůj útok nepopíral a hlídce řekl, že pil alkohol. Napadený mladý muž naštěstí nepotřeboval ošetření a nestěžoval si na žádné potíže. Případ strážníci postoupili do správního řízení, kde mladíkovi hrozí třicetitisícová pokuta za přestupek proti občanskému soužití. (jag)

I malý nehlídaný pes může způsobit škodu, přesvědčila se majitelka

O tom, jak důležité je mít neustále svého psa pod dohledem, se v sobotu vpodvečer přesvědčila pětačtyřicetiletá žena z Líšně. Nad svým maltézským psíkem ztratila kontrolu, když otevírala vchodové dveře od domu. Pes proklouzl ven a rozběhl se prý přímo proti osmileté holčičce, která právě utíkala po chodníku. Dívka se ho lekla, spadla, ulomila si část zubu a odřela si bok. Přivolaná hlídka navíc zjistila, že majitelka psa nemá přihlášeného. Za porušení městské vyhlášky jí nyní u přestupkové komise hrozí pokuta do sta tisíc korun. (jag)

Muž prý zarputile bránil ukradené kostky másla, hlídka ho zastihla před obchodem

Urputné odhodlání uchránit si ukradené zboží prý v sobotu odpoledne projevoval dvaatřicetiletý muž v Černovicích. Pracovník ostrahy ho podle svých slov zastavil s neuhrazeným nákupem za pokladnou. Podezřelý se ale údajně dal na útěk, vyběhl z prodejny a pracovník bezpečnostní služby se vydal za ním. V okamžiku, kdy ho uchopil za rameno, se muž údajně vysmekl, otočil se čelem ke svému pronásledovateli a kopl ho prý do břicha. Hlídka městské policie podezřelého zajistila. Od svědků se dozvěděla, že celý incident vznikl kvůli pěti kostkám másla v celkové ceně 250 korun. Strážníci vyrozuměli státní policisty a muže jim předali pro důvodné podezření z trestného činu. (jag)

Strážníci chytili muže, který si v údajně ukradené popelnici vezl měď

Oznámení o mladíkovi, který za sebou po silnici táhl novou popelnici, prověřovala v sobotu po poledni hlídka městské policie u Staré osady. Strážníci pětadvacetiletého muže zastavili a ten se jim přiznal, že nádobu na odpad ukradl u sběrného střediska. Hlídka nahlédla i dovnitř a zjistila, že si muž veze několik měděných předmětů. Vzhledem k tomu, že v minulosti už byl trestán za majetkovou kriminalitu, předali ho strážníci státním policistům jako podezřelého z trestného činu. (jag)

Strážníci získali informace o muži, který údajně poranil hosta v restauraci půllitrem

V sobotu v šest hodin ráno zamířila hlídka městské policie do líšeňské restaurace, kde se prý nacházel zraněný muž. Krvácel z hlavy poté, co ho neznámý člověk údajně udeřil skleněným půllitrem. Strážníci zkrvavenému zákazníkovi poskytli pomoc, přivolali zdravotníky a zajímali se, kdo mu zranění způsobil. Podezřelý prý z podniku rychle odešel. Strážníci ale oslovovali svědky tak dlouho, až se jim podařilo získat jeho jméno i adresu. Přivolaní státní policisté zhodnotili událost jako přestupek, a tak ji strážníci postoupili do správního řízení. (jag)

Hlídka dopadla dva muže s ukradeným materiálem ze stavby

V pátek vpodvečer si kolemjdoucí v ulici Milady Horákové všimli dvojice mladých mužů, kteří si u stavby nakládali materiál na ruční vozík. Dispečeři poslali k místu nejbližší volnou hlídku a ta podezřelé dopadla v Bratislavské ulici. Další hlídka městské policie kontaktovala pracovníka stavby, jenž potvrdil, že třicetiletému muži a jeho o tři roky staršímu známému nikdo nedovolil si cokoliv odnést. Podezřelí proto v doprovodu strážníků náklad převezli zpět na stavbu, a protože způsobená škoda nepřekročila pět tisíc korun, bude se případem zabývat přestupková komise. (jag)