Přehled událostí ze dne 10. února 2020

10.02.2020 | Tiskové zprávy

Z vloupání do líšeňské radnice je podezřelý mladý muž, chytili ho strážníci. Prostor u propadlého chodníku označili strážníci páskou, aby se nikdo nezranil.

Z vloupání do líšeňské radnice je podezřelý mladý muž, chytili ho strážníci

Hlídky městské policie zasahovaly v noci na neděli u líšeňské radnice. Objekt úřadu je napojený na pult centralizované ochrany brněnských strážníků a po jedné hodině ráno se odtud spustila výstraha. Místní hlídka dorazila přibližně během tří minut a hned jí bylo jasné, že se nejedná o planý poplach. Přízemní okna byla otevřená, stejně jako zásuvky stolů a skříní v kancelářích. Pohledům strážníků neunikla ani postava, která se krčila za kopírkou. Mladého muže důrazně vyzvali, aby okamžitě vyšel z budovy, a vzápětí ho spoutali. Mladík se jim omlouval a strážníci zjistili, že je po něm vyhlášené celostátní pátrání. K radnici přijeli i psovodi městské policie a ujistili se, že se v objektu neskrývá další osoba. Podezřelého strážníci předali státní policii. (jag)

Prostor u propadlého chodníku označili strážníci páskou, aby se nikdo nezranil

Asfaltového chodníku, který se propadl okolo kanalizační vpusti, si odpoledne všimli strážníci v Šumavské ulici. Z bezprostřední blízkosti pak pod vzniklou prasklinou uviděli výraznou dutinu pod chodníkem, a tak hned vyrozuměli dispečink Brněnských komunikací, které přislíbily brzké vyslání technika. Aby riziko možného zranění chodců bylo co nejmenší, hlídka městské policie nebezpečné místo neprodleně označila varovnou páskou. (pš)