Přehled událostí ze dne 10. listopadu 2019

10.11.2019 | Tiskové zprávy

Strážníci rychle dopadli trojici mladíků, zapálili prý v podchodu koš, aby se ohřáli. Strážníci se zabývali údajnou potyčkou na taneční zábavě. Muž prý prokopl dveře dámské toalety, kvůli nesouhlasu s výší škody je chtěl poničit ještě víc. Řidička podcenila palubní kontrolku, v prekérní situaci jí pomohli strážníci.

Strážníci rychle dopadli trojici mladíků, zapálili prý v podchodu koš, aby se ohřáli

Hořící odpadní nádobu v podchodu pod hlavním nádražím zpozoroval v neděli brzy ráno pracovník dohledového centra. Přetočením záznamu zjistil, že plameny má na svědomí skupinka tří mladíků, která se odtud právě vzdalovala. Nejbližší hlídka městské policie požár uhasila, a přestože se mladíci ve věku 16, 18 a 19 let mezitím rozdělili, díky přesnému popisu je dostihla dřív, než stihli odjet nočními spoji. Na dotaz jestli se vzájemně znají, dva přispěchali před strážníky s vysvětlením „jsme v Brně, tady známe každého“ a dodali, že třetího mladíka potkali na sobotním večírku. Toho strážníci dopadli v trolejbusové smyčce v Benešově ulici. Osmnáctiletý mladík měl u sebe zapalovač a k činu se hlídce přiznal. Do odpadkového koše prý vhodil zapálený kapesník proto, aby se trojice v chladné noci ohřála. Plameny ale červený plastový obal koše během krátké chvíle změnily k nepoznání. Strážníci vyrozuměli majitele, a protože škoda pravděpodobně nepřesáhne pět tisíc korun, podezření z majetkového přestupku postoupili správnímu orgánu. (pš)

Strážníci se zabývali údajnou potyčkou na taneční zábavě

Slovní rozepře uprostřed taneční zábavy vedla prý v neděli brzy ráno k potyčce v baru na Staré osadě. Podle svědků se do konfliktu zapojila trojice mužů ve věku 21, 25 a 29 let. Strážníci vyslaní na uvedenou adresu nejprve zabránili znesvářeným účastníkům v dalším napadání, a když se situace uklidnila, začali zjišťovat podrobnosti k předchozímu incidentu. Pětadvacetiletý muž strážníkům ukázal oděrky na kloubech obou rukou a tvrdil, že dostal ránu do krku. Nabízené ošetření však odmítl. S ním se prý strkal o čtyři roky mladší muž, který si stěžoval na jeho hrubost a strážníkům po konfliktu ukázal roztrženou bundu. Nejstarší z mužů se údajně snažil potyčku jen urovnat. Podezřením z přestupku proti občanskému soužití se bude zabývat správní orgán. (pš)

Muž prý prokopl dveře dámské toalety, kvůli nesouhlasu s výší škody je chtěl poničit ještě víc

Škodou způsobenou v bystrckém baru se zabývali strážníci v sobotu večer. Telefonátem na linku 156 je tam přivolal personál a postěžoval si na dva hosty, kteří údajně poškodili vstupní dveře na dámskou toaletu. Zatímco čtyřiačtyřicetiletý host svou vinu na prokopnutí dveří popíral, o osm let mladší muž se k poničení dveří přiznal. Když se ale dozvěděl, že personál vyčíslil škodu na dva tisíce korun, zjevně rozladěný všem přítomným oznámil, že pokud má podniku zaplatit takovou částku, poškodí dveře ještě víc. V tom mu ale zabránila hlídka městské policie, která ho vyzvala, aby bar opustil. Muž strážníky uposlechl a odebral se ven. Podezření z majetkového přestupku uzavře správní orgán, který bude mít k dispozici kamerový záznam z provozovny. (pš)

Řidička podcenila palubní kontrolku, v prekérní situaci jí pomohli strážníci

Že se nevyplácí příliš dlouho odkládat hlášení kontrolky oznamující nutnost načerpání pohonných hmot, se v pátek na vlastní kůži přesvědčila řidička fordu projíždějící Žabovřeskami. Kvůli nedostatku paliva do Pisáreckého tunelu už nedojela a byla nucena své vozidlo odstavit. Smůla se jí ale držela i dál. Když totiž chtěla označit překážku silničního provozu výstražným trojúhelníkem, kvůli závadě na zámku nemohla otevřít úložný prostor. Na nebezpečnou situaci upozornil na lince 156 jeden z projíždějících řidičů, a tak na místo přispěchala autohlídka dopravní jednotky, která překážku řádně označila, a než přijela přivolaná asistenční služba, strážníci na frekventované silnici usměrňovali provoz. Čtyřicetiletá řidička strážníkům poděkovala a přibližně po dvaceti minutách se mohli rozloučit. (pš)