Přehled událostí ze dne 1. června 2021

01.06.2021 | Tiskové zprávy

Strážníci vykopli dveře silně zakouřeného bytu, zachránili tím dva spící muže. Seniora rozčílily nemístné poznámky na jeho osobu, ve vzteku ze země vyrval koš a poházel koloběžky

Strážníci vykopli dveře silně zakouřeného bytu, zachránili tím dva spící muže

Intenzivní pach kouře v koupelně nedal v noci na pondělí spát ženě v panelovém domě na Lesné. Měla pocit, jako kdyby se někde něco pálilo, a tak se raději obrátila na linku 156 a přivolala hlídku městské policie. Strážníci při vstupu do budovy zjistili, že velká část společné chodby je zahalena dýmem, vyrozuměli proto prostřednictvím operačního střediska hasiče. Mezitím se jim ale podařilo vypátrat, ze kterého bytu kouř vychází. Dle sousedů se v něm tou dobou měli nacházet dva nájemníci, ti však na intenzivní bušení a zvonění vůbec nereagovali. Protože nebylo zřejmé, zda uvnitř nepropukl požár a šlo tedy vyloženě o čas, neměla hlídka jinou možnost než vykopnout vstupní dveře. Strážníky obklopil všudypřítomný dráždivý zápach a zakrátko už z oblaku dýmu vyváděli rozespalého staršího muže. Ve vedlejší místnosti urputně probouzeli jeho nic netušícího a velmi tvrdě spícího syna. Strážníci se ještě důkladně ujistili, že se v bytě nikdo další nenachází a otevřeli okna dokořán. Ukázalo se, že příčinou dýmu byl odstavený hrnec na zapnutém sporáku a mužům ve spánku reálně hrozilo udušení zplodinami. Hlídka spáleniny v hrnci uhasila a oba muži nakonec vyvázli bez zranění. Kvůli nadýchání hustého kouře je však strážníci předali do péče zdravotníkům. (ms)

Muže rozčílily nemístné řeči na jeho osobu, ve vzteku ze země vyrval koš a poházel koloběžky 

Rozhazovat odstavené elektrokoloběžky a častovat kolemjdoucí sprostými nadávkami měl prý v pondělí večer starší muž před budovou hlavního nádraží. Na lince 156 na něj upozornil náhodný svědek. Přivolaná hlídka městské policie si navíc všimla, že v bezprostřední blízkosti poházených koloběžek byl z dlažebních kostek vytržený a na zem převrácený objemnější ocelový odpadkový koš. Dvaašedesátiletý muž po chvíli připustil, že také vypáčená nádoba na odpad je jeho dílem. Své jednání strážníkům vysvětloval tím, že ho prý rozčílily nemístné poznámky na jeho osobu od neznámého člověka, a potřeboval si prý nějak vybít zlost. Nepoškozené koloběžky nakonec muž na výzvu strážníků zvedl. S odpadkovým košem už to ale tak jednoduché nebylo. Muž ho totiž vyrval ze země i s dlažbou, a tak už ho nešlo ukotvit zpět. V dané chvíli se navíc nepodařilo vyčíslit přesnou škodu, majetkovým přestupkem se proto bude zabývat správní orgán. (ms)