Přehled událostí ze dne 1. července 2019

01.07.2019 | Tiskové zprávy

Strážníci prověřovali stížnost na svéráznou nájemnici, nevynášela prý odpad. Hlídka městské policie pomohla muži, který upadl z invalidního vozíku.

Strážníci prověřovali stížnost na svéráznou nájemnici, nevynášela prý odpad

Potraviny ležící na chodníku přiměly v neděli večer obyvatele Zábrdovic vytočit tísňovou linku 156 a požádat o pomoc strážníky. Když dorazili na uvedenou adresu, místní jim na zemi ukázali skvrny po rozbitých syrových vejcích a postěžovali si, že na ulici prý jindy našli kromě brambor a dalších potravin také odpadky. Jejich tvrzení nepřímo dokládaly stopy znečištění na fasádě jednoho z domů. Několik svědků se pak nezávisle na sobě shodlo na okně, ze kterého prý potraviny i další věci někdo úmyslně vyhodil. Strážníci zjistili, že z přestupků je podezřelá osmatřicetiletá žena, kterou tak čeká předvolání ke správnímu orgánu. (pš)

Hlídka městské policie pomohla muži, který upadl z invalidního vozíku

Na pomoc druhých čekal dnes ráno muž, který smolně upadl ze svého na invalidního vozíku a vlastními silami se nedokázal zvednout. Strážníci, kteří Geislerovu ulici právě kontrolovali, dvaašedsátiletého muže usadili zpátky a poté, co je opakovaně ujistil, že je zcela v pořádku, rozloučili se. (pš)