Ocenění

Prestižní ocenění jednotlivých etap projektu.

Safe_city_logo.JPG, obrázek se otevře v novém okně1._cena_euro-med_2011.jpg, obrázek se otevře v novém okně

V roce 2011 získalo Brno 1. místo v soutěži Urban Security Award za projekt Bezpečná lokalita  – bezpečné bydlení. Projekt se již třetím rokem realizuje v MČ Nový Lískovec v objektu Koniklecová 5. Vyhlášení vítězů soutěže se stalo součástí první Mezinárodní konference o nových technologiích pro bezpečnost ve městě, pořádanou organizací SAFE CITY EUROMED, sdružující země, regiony a města Evropy, Afriky a Asie kolem Středozemního moře, EFUS – Evropského fóra pro bezpečnost ve městech a města Janova.

MVCR_logo.JPG, obrázek se otevře v novém okněoceneni_2012.JPG, obrázek se otevře v novém okně

Ve 2. ročníku soutěže Ministerstva vnitra ČR o „Nejlepší projekt prevence kriminality krajů, měst a obcí v roce 2012“ zvítězil projekt Městského programu prevence kriminality v Brně „Bezpečná lokalita – bezpečné bydlení“, realizovaný průběžně Městskou policií Brno od roku 2009. Projektem byl vytvořen vzor, přesahující celorepublikový rámec, jak zvýšit bezpečnost obyvatel bytových domů v rizikových lokalitách, snížit anonymitu, předcházet vandalismu a omezit příležitosti k páchání trestné činnosti.

logo_M_CH.JPG, obrázek se otevře v novém okněMCH.jpg, obrázek se otevře v novém okně

V roce 2014 se město Brno zúčastnilo projektem zaměřeným na tvorbu a posílení komunit s názvem Bezpečná lokalita celoevropského kola soutěže Mayors Challenge pořádanou Nadací Bloomberg Philantropies. Brno uspělo s projektem DOMOVNICKÁ AKADEMIE, a dostalo se do fi nále soutěže. Zapsalo se tak do prestižní „mapy“ inovativních měst. Město i nadále s nadací spolupracuje a využívá metodickou podporu.

MVCR_logo.JPG, obrázek se otevře v novém oknědoplom_2016.JPG, obrázek se otevře v novém okně

V roce 2016 získal projekt „Bezpečné bydlení a Domovnická akademie“ v soutěži „Nejlepší preventivní projekt na místní úrovni“, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR, 1. místo. Tématem letošního ročníku, který završí období předchozí Strategie prevence kriminality v České republice na léta 2012 až 2015, bylo „Bezpečné město – naše společná věc“. Cena byla zástupcům Městské policie Brno a Jihomoravského kraje předána v rámci mezinárodní konference k příležitosti 20 let prevence kriminality v ČR, dne 3. 11. 2016.

Vytvořeno 29.4.2021 13:13:33 | přečteno 70x | ernest
Štítky: pro veřejnost
 
load