Empík naděluje

DSC 0068

Městská policie Brno pořádá již 20. ročník celoměstské soutěže Empík naděluje, která je určená všem žákům mateřských, základních a speciálních škol v Brně a okolí. Soutěž je zaměřena na výtvarné a literární dovednosti žáků (malba, kresba, různé literární žánry).

Letošní téma soutěže: „Strážníci Jednotky dopravní a její činnost“. Jaké pomůcky a prostředky využívají strážníci ke své práci?

Datum zahájení soutěže:   1. 11. 2021
Datum ukončení soutěže: 13. 12. 2021
Vyhlášení soutěže: 23. 12. 2021

Podmínky:
Bez vyžádání nebudou zaslané práce vráceny jednotlivým autorům zpět. V případě vítězství autorské práce, bude osloven zákonný zástupce dítěte o souhlas se zpracováním osobních údajů. Důvodem bude vystavení díla a uveřejnění výherní listiny.
V případě nových mimořádných opatření české vlády a ministerstev v souvislosti s koronavirem COVID 19 v ČR změna vyhrazena.

Jednotka dopravní
Při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku zejména přispívá v rozsahu stanoveném zákonem o obecní policii k bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na pozemních komunikacích.

Plní další úkoly v souladu se zákonem č. 361/2000 Sb., zákon o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů, zejména zákonným rozhodnutím strážníka o odstranění vozidla, využíváním oprávnění strážníků usměrňovat svými pokyny provoz na pozemních komunikacích.


Podílí se na organizaci dopravy zejména v historickém centru města Brna. Na místech určených Policií České republiky měří ověřenými radiolokačními měřiči rychlost vozidel.

Realizuje oprávnění v souladu s ustanovením § 17a zákona o obecní policii, k používání
technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla a další.Vyhodnocení ročníku 2021 a výherní listina

Děkujeme všem níže uvedeným mateřským a základním školám, které se zúčastnily celoměstské soutěže Empík naděluje 2021. Poděkování patří také všem lektorům, kteří i v této těžké době, věnovali energii a sílu do příprav a realizaci nádherných děl, které do soutěže došly.

Mateřské školy: Blanenská, Fakultní nemocnice Černopolní, Jihomoravské náměstí, V Aleji, Vedlejší a Všetičkova.

Základní školy: Bednářova, Blanenská, Blažkova, Bosonožská, Horní, Kuldova, Mlýnská, Novolíšeňská a Novoměstská.

 Výherní listina:

1. místo    ZŠ a MŠ Jihomoravské náměstí (třída: Berušky, Broučci, Zajíčci, Motýlci, Včeličky)
2. místo
  ZŠ Kuldova (žáci 5. třídy)
3. místo
  ZŠ Bednářova (žáci 3. a 4. třídy)

Blahopřejeme výše uvedeným školám ke krásnému umístění. Ceny strážníci předají (po dohodě) osobně přímo ve školách.Kontaktní osoba: lenka.smerdova@mpb.cz

foto_2.png, obrázek se otevře v novém okně

fofo_10.jpg, obrázek se otevře v novém okně

foto_3.png, obrázek se otevře v novém okně

foto_4.png, obrázek se otevře v novém okně

foto_6.png, obrázek se otevře v novém okně

foto_8.png, obrázek se otevře v novém okně

foto_9.jpg, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 3.12.2021 14:41:08 | přečteno 79x | ernest
load