Zákony, covid i řízení krize. Šéf strážníků jednal s poslancem Kašníkem o tématech současnosti

02 2022 Jednání s poslancem Pavlem Kašníkem

Turbulentní pandemická doba přináší mnoho změn, které se týkají i práce městské policie.

Ředitel brněnských strážníků Luboš Oprchal proto uvítal nabídku člena poslaneckého Výboru pro bezpečnost Pavla Kašníka a setkali se v Brně na pracovním jednání.

Poslanec Pavel Kašník je současně předsedou podvýboru pro Policii ČR a obecní policie, a zajímal se proto o zkušenosti se zvládáním covidu v moravské metropoli. Kromě praxe z ulic diskutoval s ředitelem Městské policie Brno o personálních dopadech nebo specifických činnostech brněnských strážníků, jako bylo zřízení covid týmu nebo pravidelné dezinfekce veřejných budov.

Časté změny legislativy se městských policií citelně dotýkají. Luboš Oprchal proto poslanci nastínil svůj úhel pohledu na zákonné postavení strážníků a jejich kompetence. Samostatná část rozhovoru se týkala i benefitů a dřívějších odchodů do penze s ohledem na mimořádnou fyzickou i duševní zátěž strážníků.

Luboš Oprchal podotkl, že ačkoliv na městské a obecní policie jsou během covidové doby vznášené velké nároky, nejsou tyto organizace jakkoliv zapojeny do řízení krize, a to navzdory svým zkušenostem z terénu ani formou konzultací.

Pavel Kašník si po tříhodinovém rozhovoru prohlédl zázemí ředitelství Městské policie Brno. Mimo jiné operační středisko, kde se sbíhají hovory z linky 156 a odkud strážníci řídí činnost hlídek v ulicích.

poslanec Pavel Kašník

02 2022 Jednání s poslancem Pavlem Kašníkem

02 2022 Jednání s poslancem Pavlem Kašníkem

 
02 2022 Jednání s poslancem Pavlem Kašníkem

02 2022 Jednání s poslancem Pavlem Kašníkem

 
 
Vytvořeno 15.2.2022 14:06:37 | přečteno 335x | pavel.soba
load