Začíná nový školní rok, na bezpečnost dětí dohlédnou stovky strážníků

zacatek skolniho roku

Po dvouměsíční pauze děti opět čeká každodenní cesta do školy. Spousta z nich si za tu dobu odvykla pohybu mezi dopravními prostředky a může jim trvat nějakou dobu, než si znovu osvojí pravidla silničního provozu. Prvňáčci s nimi nemusí mít zkušenost vůbec. Právě proto Městská policie Brno vyšle během prvních sedmi dnů výuky k základním školám přibližně 540 strážníků, kteří budou dohlížet na bezpečí dětí zejména na přechodech.

Týden ve společnosti strážníků

Od 1. až do 9. září, každý všední den, zhruba od půl osmé až do začátku vyučování, se budou strážníci pohybovat u zhruba padesáti škol. Aby školákům zajistili také bezpečný odchod domů, vrátí se k přechodům vždy ke konci výuky a zůstanou zde, dokud bude jejich přítomnost potřeba.

„Všechny řidiče bychom tímto chtěli požádat, aby v okolí základních a mateřských škol zbystřili a svá vozidla zpomalili, a to nejen v ranních, ale také odpoledních hodinách. Děti jsou často v družném rozhovoru a může se stát, že své okolí přestanou zcela vnímat,“ upozorňuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno. Především předvídavost a opatrnost může zabránit velkému neštěstí.

Na bezpečnost dětí u škol dohlíží strážníci celoročně

Po prvním školním týdnu ale přítomnost hlídek městské policie na přechodech nekončí. Bezpečnost dětí je pro brněnské strážníky jednou z hlavních priorit, což dokládá enormní počet nasazených hlídek. Městská policie Brno zároveň vytipovala místa, která jsou z tohoto pohledu nejrizikovější. Jde o dvanáct škol, kde garantuje dohled strážníků pravidelně každý školní den od půl osmé do začátku vyučování. Měsíčně pak provedou hlídky desítky namátkových i plánovaných kontrol u dalších školských zařízení, kde se zaměřují jak na bezpečné přecházení dětí, tak na dodržování předpisů projíždějícími řidiči.

Oslavy začátku školního roku

Se začátkem školního roku je také neodmyslitelně spojená zkrácená výuka. Strážníci se tedy preventivně zaměří také na parky, okolí dětských hřišť či další veřejně přístupná místa, aby se ujistili, že děti společný návrat do lavic zvládají bez větších potíží. (ms)


Vytvořeno 30.8.2022 15:34:40 | přečteno 48x | marketa.skrivankova
load