Přehled událostí ze dne 9. září 2022

miniatura

Muž rozbil výlohu dlažební kostkou, chytili ho strážníci.  Muž se domníval, že uvnitř dopravní značky je uvězněná žena, žádal o pomoc strážníky.  Muž údajně ukradl zboží za tisíce, byl celostátně hledaný.

Muž rozbil výlohu dlažební kostkou, chytili ho strážníci

Muže prohazujícího dlažební kostku skleněnou výlohou obchodu si v noci na úterý všimli pracovníci dohledového centra městské policie. Z kamerových záběrů v podchodu bylo zřejmé, že rozbitou vitrínou navíc opakovaně vytahuje nějaké předměty a vkládá si je do papírového sáčku. Kolegové u monitorů tedy okamžitě jeho směrem vyslali nejbližší hlídku, která jednadvacetiletého cizince přistihla během několika minut ještě v průchodu pod hlavním nádražím. Poté, co blížící se strážníky spatřil, spěšně zamířil k východu, utéct jim ale nestačil. Při dopadení hlídkou městské policie držel v ruce malý reproduktor a také plný papírový pytlík. Po výzvě strážníků z něj na zem vyskládal několik balení bižuterie. Okolnosti nasvědčovaly tomu, že všechny věci pochází z daného obchůdku. Hlídka tedy kromě majitele prodejny kontaktovala také státní policisty, kterým muže podezřelého ze spáchání trestného činu předala společně s kamerovým záznamem zachycujícím jeho nezákonné jednání. (ms)

Muž se domníval, že uvnitř dopravní značky je uvězněná žena, žádal o pomoc strážníky

Mysteriózní zápletku museli ve čtvrtek večer řešit brněnští strážníci na Hlinkách. Podle svědkyně volající na linku 156 se tu muž údajně snažil poškodit dopravní značení. Uprostřed nástupního ostrůvku ale stál muž, který se snažil zipem u bundy rozříznout přenosnou dopravní značku. Svou horlivost strážníkům vysvětlil tím, že je uvnitř uvězněná žena, která volá o pomoc, a tak se ji odtud snaží vysvobodit. Svěřil se jim zároveň, že nejprve zkusil ze značky odstranit nálepku, aby se dostal dovnitř. Všechny jeho pokusy prý ale byly nakonec marné. Hlídka tedy nejprve trpělivě vyslechla mužovy obavy a ubezpečila ho, že dovnitř značky se rozhodně žádná osoba nevtěsná. Osmatřicetiletý muž však byl přesvědčen o opaku a nadále žádal strážníky, aby mu pomohli dívku z útrob značky zachránit. Provedená dechová zkouška vyvrátila přítomnost alkoholu v těle, nebylo však možné vyloučit ani užití drog. Vzhledem k jeho psychickému rozpoložení proto strážníci přivolali zdravotníky. Ti pak muže za asistence hlídky městské policie převezli do psychiatrické nemocnice.  (ms)

Muž údajně ukradl zboží za tisíce, byl celostátně hledaný

Zboží za zhruba pět tisíc korun se prý ve čtvrtek po poledni pokusil pronést přes pokladny bez zaplacení třiatřicetiletý muž. Strážníky do ivanovického nákupního centra přivolala ostraha, která údajného zloděje přistihla. Návštěvník prodejny strážníky přesvědčoval, že účtenku od oblíbené dětské stavebnice a parfému, které z tašky vyskládal, má manželka. Ta se v jeho přítomnosti v tu chvíli ale nenacházela. Ověřením osobních údajů navíc hlídka zakrátko zjistila, že jde o celostátně hledaného muže. Ještě, než ho strážníci předali do rukou policistů, vysvětlili mu, že podezřením z majetkového přestupku se bude dále zabývat správní orgán. (ms)Vytvořeno 9.9.2022 13:28:53 | přečteno 947x | marketa.skrivankova
load