Přehled událostí ze dne 9. října 2022

MP Brno skladka Kninicska

Dvojice v Židenicích kompletně vyskládala garáž, údajný pronajímatel muže a ženu neznal. Chlapci prý zlobili dívky vodními pistolemi, jejich příbuzná pak údajně slečnu udeřila. Dva hosté uráželi obsluhu v restauraci a hrozili jí prý napadením, strážníci je vyprovodili. Nevyžádaný servis oken muž odmítl a přivolal strážníky, dvojici hrozí stotisícová pokuta. Mladíci prý bránili v odjezdu muži se ženou a dítětem, údajně jim nezaplatil za práci. Hlídka přistihla muže, který prý v zahrádkářské oblasti vyložil velké množství odpadu. Nebezpečná jízda městem znamená zákaz řízení, dva motoristé si Brno „spletli“ s okreskou. Městská policie obratem zasáhla u hromadné potyčky mezi fotbalovými fanoušky.Dvojice v Židenicích kompletně vyskládala garáž, údajný pronajímatel muže a ženu neznal

Skutečně důkladným úklidem garáže zaujala v sobotu ráno muže ze Židenic cizí dvojice. Zná totiž majitele mnoha místních nemovitostí a po krátkém pozorování usoudil, že sedmadvacetiletá žena ani o šest let starší muž k nim nejspíš nepatří. Strážníci před otevřenými vraty spatřili nejenom zmíněnou dvojici, ale také obrovské množství věcí počínaje dětskými boby, přes úložný regál až po motorovou pilu. Muž vysvětloval, že po propuštění z vězení získal garáž do nájmu. Smlouvu však nemá, prý proto, že se s vlastníkem domluvili ústně. Klíče údajně nenosí, jelikož garáž nezamyká. Domnělému pronajímateli ale hned telefonoval operátor z místní služebny městské policie. Volaný mu prozradil nejenom to, že žádného člověka takového jména nezná, ale také skutečnost, že garáž mu nepatří. To už strážníci tušili díky náhledu do katastru nemovitostí. Skutečná majitelka však v danou chvíli nebyla dosažitelná ani telefonicky, ani u sebe doma. Případ i s dvojicí tedy strážníci postoupili pro podezření z trestného činu. (jag)

Chlapci prý zlobili dívky vodními pistolemi, jejich příbuzná pak údajně slečnu udeřila

Neobvyklým případem, kdy dospělý člověk údajně napadl dítě, se v pátek odpoledne zabývali brněnští strážníci na Vinohradech. Na počátku byla zdánlivě nevinná rozpustilá hra dvou přibližně sedmiletých chlapců, kteří údajně vodními pistolemi stříkali na dvě náctileté dívky. Pro dospívající slečny však kropení vodou nesplňovalo parametry kvalitního humoru, a tak se proti němu ohradily. Výtku prý ale chlapci pochopili jako pobídku k vystupňování útoku, což už se nelíbilo ani kamarádce dívek, která právě procházela okolo. Jednomu z hochů proto údajně pistolku vytrhla z rukou, podala ji zmáčené čtrnáctileté dívce a šla domů. V tu chvíli však prý jeden z chlapců začal hlasitě volat maminku a z nedalekého domu údajně vyběhla sprostě nadávající čtyřicátnice a dívku držící hračku prý prudce udeřila do tváře, až ji málem srazila k zemi. Na kolemjdoucí, která se dívek zastala, potom podle svědků vulgárně křičela a vyhrožovala jí. Přivolaným strážníkům neušlo, že napadená slečna měla stále ještě zarudlou celou tvář i ucho. Kromě toho, že se spojili s matkami obou dívek, dopátrali se i podezřelé ženy. Jak se ukázalo, nešlo o matku chlapců, ale o příbuznou žijící ve stejném bytě. Svoje chování bude muset vysvětlit u správního orgánu. (jag)

Dva hosté uráželi obsluhu v restauraci a hrozili jí prý napadením, strážníci je vyprovodili

Obsluhu restaurace v centru Brna znepokojovaly v noci na sobotu opakované návštěvy dvou mužů. Jednoho ze zaměstnanců prý neustále uráželi, a dokonce mu údajně vyhrožovali, že si na něj počkají a zbijí ho. Třiapadesátiletý muž hlídce nadýchal přes 2 promile alkoholu, jeho o rok starší známý 1,5 promile. Mladší návštěvník i před strážníky pracovníka urážel. V přítomnosti hlídky městské policie však podnik opustili a vzali na vědomí, že jsou podezřelí z přestupku proti občanskému soužití. Později se přes nelibost hostů i personálu vrátili a mladší host velmi sprostě urážel i přivolané strážníky. Ti je vyzvali, aby restauraci opustili, a během noci se ještě vícekrát přesvědčili, že jejich pokyn dodrželi. Třiapadesátiletý muž bude vzhledem ke svému chování vysvětlovat ve správním řízení i znevážení úřední osoby. (jag)

Nevyžádaný servis oken muž odmítl a přivolal strážníky, dvojici hrozí stotisícová pokuta

Osobní údaje a telefonní číslo prý loudila mladá dvojice od muže žijícího v Medlánkách. V bytovém domě údajně bez objednání nabízela seřízení oken. Hlídka mladého muže a dívku upozornila, že v Brně je podomní prodej zakázaný městským tržním řádem, a pobídla je, aby v činnosti nepokračovali. Případem se bude zabývat přestupková komise. Za porušení nařízení hrozí pokuta do 100 tisíc korun. (jag)

Mladíci prý bránili v odjezdu muži se ženou a dítětem, údajně jim nezaplatil za práci

Mírnit emoce museli strážníci během pátečního podvečera na Halasově náměstí. Do luxusního vozu, uvnitř něhož seděl muž se ženou a dítětem, prý tloukla dvojice mladíků a nechtěla ho nechat odjet. Jednadvacetiletý muž a jeho o čtyři roky starší známý tvrdili, že je řidič zaměstnával, ale po odvedení práce je odmítal spravedlivě vyplatit a podepsat předanou výpověď. On naopak tvrdil, že se s mladíky rád domluví, až oba vystřízliví a bude s nimi rozumná řeč. Mladší z nich skutečně nadýchal přes dvě a čtvrt promile alkoholu, druhý zkoušku odmítl podstoupit. O zjištěních strážníci informovali i policisty a případ se dostane k přestupkové komisi. (jag)

Hlídka přistihla muže, který prý v zahrádkářské oblasti vyložil velké množství odpadu

Rychlé oznámení, rychlý příjezd hlídky, rychlé dopadení. Tato souslednost platila v pátek odpoledne v Kníničské ulici, kde strážníci přistihli sedmapadesátiletého muže, který prý z nákladního auta vyložil v zahrádkářské oblasti odpad. Na zemi ležely kusy dřeva, kovový sud, beton, ztvrdlé vápno a další změť předmětů. Kvůli podezření z porušení zákona o odpadech předali strážníci případ do správního řízení. (jag) 

Nebezpečná jízda městem znamená zákaz řízení, dva motoristé si Brno „spletli“ s okreskou

S tresty za nezodpovědnou jízdu musejí počítat řidiči, kteří v závěru týdne spěchali Brnem neúměrně rychle. V pátek před polednem si jeden z nich v Černovicích počínal se svou škodovkou jako na okresní silnici, což ilustruje naměřená rychlost 91 kilometrů v hodině. Ještě o šest kilometrů za hodinu svižněji uháněl řidič dodge v sobotu dopoledne na Úvoze. Správní řízení při překročení rychlosti o 40 kilometrů v hodině a více znamená pro oba jistotu zákazu řízení od šesti měsíců do jednoho roku a pokutu do deseti tisíc korun. (jag)

Městská policie obratem zasáhla u hromadné potyčky mezi fotbalovými fanoušky

Patnáct strážníků městské policie včera před 19. hodinou po skončení prvoligového utkání mezi Zbrojovkou Brno a Spartou Praha bleskově zasáhlo u hromadného konfliktu v Berkově ulici. Při závažném incidentu utrpěli tři hostující fanoušci poranění a strážníci k nim kvůli podezřením na zlomeniny přivolali zdravotníky. Na místě zasahovali strážníci ze dvou místních služeben, konkrétně z revírů Východ a Tábor, a během několika desítek sekund je posílili kolegové z pořádkové jednotky i psovodi městské policie. Podařilo se jim zajistit podezřelé i napadené. K přesným počtům osob a průběhu útoku se bohužel kvůli čerstvému vyšetřování nemůžeme vyjadřovat. Na místo se poté dostavila i Policie ČR, které strážníci aktéry předali. (jag)

Vytvořeno 9.10.2022 16:45:51 | přečteno 358x | jakub.ghanem
load