Přehled událostí ze dne 9. prosince 2022

Žena doma upadla při pečení, čekání na sanitku jí strážníci zkrátili veselou konverzací. Žena si z prodejny odvážela hovězí maso za tisíce, potíže se zákonem nemá poprvé.

Žena doma upadla při pečení, čekání na sanitku jí strážníci zkrátili veselou konverzací

Jako zdatní záchranáři i psychologové si včera v noci počínali strážníci na Lesné. Otevřeli tam byt osmasedmdesátileté ženy, která krátce předtím telefonovala na linku 156. Řekla, že upadla v kuchyni při pečení, a musela se doslova doplazit k mobilnímu telefonu. Tísňové tlačítko, které běžně využívá, totiž nedopatřením nechala odložené na stole a z podlahy na něj nedosáhla. Strážníci zkontrolovali její stav a přesvědčili se, že nekrvácí. Při pádu se totiž udeřila do hlavy a ta ji začínala bolet. Hned po příchodu do bytu také vypnuli a pootevřeli troubu a ženu uklidnili, že se jí nespálily vanilkové rohlíčky. Během čekání na sanitku si s ní vykládali o receptech na cukroví, a protože se seniorka zajímala o jejich výstroj, ukázali jí rukavice, kameru i vysílačku. Ženu několikrát rozesmáli a rozptýlili tak její původní obavy. Do bytu potom pustili zdravotníky a předali jim seniorku do péče. Hlídka pořádkové jednotky městské policie následně byt zamkla a záchranáři ženu převezli na vyšetření do nemocnice. (jag)

Žena si z prodejny odvážela hovězí maso za tisíce, potíže se zákonem nemá poprvé

Prostor u samoobslužných pokladen bývá v obchodech velmi bedlivě hlídaný. Včera odpoledne se o tom přesvědčila i zákaznice ivanovického hypermarketu. Podle ostrahy tudy prošla s naplněným nákupním vozíkem bez zaplacení. Strážníci zjistili, že si do něj naložila hovězí maso, jehož celková cena překročila sedm tisíc korun. Nakonec tedy opustila prodejnu bez masa, ale s vidinou správního řízení a dalších potíží. Hlídka městské policie totiž přes operační středisko kontaktovala republikové kolegy a ti potvrdili, že se o dvacetiletou ženu kvůli majetkové kriminalitě už nějakou dobu zajímají. Vyžádají si tedy pro posouzení kamerový záznam i spis k této události. (jag)


Vytvořeno 9.12.2022 8:58:47 | přečteno 318x | jakub.ghanem
load