Přehled událostí ze dne 9. ledna 2022

default news

Údajný zloděj hlídce tajil své jméno, byl hledaný pro podezření ze spáchání trestného činu. Strážníci pomohli prokřehlému muži, v opilosti usnul na zemi u zastávky. Řidič jel v obci sto pět kilometrů v hodině, hrozí mu, že přijde o řidičský průkaz.


Údajný zloděj hlídce tajil své jméno, byl hledaný pro podezření ze spáchání trestného činu

Na strážníky se v pátek odpoledne obrátil pracovník ostrahy supermarketu v severní části města, kde prý kamery zachytily osmatřicetiletého muže, jak prochází pokladní zónou bez zaplacení. Pohotový zaměstnanec mu v jeho odchodu ale zabránil a přivolané hlídce městské policie událost podrobně vylíčil. Výčet zboží, které se muž údajně pokusil ukrást, byl vskutku rozmanitý. U sebe měl například nezaplacené rifle, balzám, kartu do telefonu, rádio nebo třeba čisticí tablety. Celková hodnota zboží dosahovala téměř šestnáct set korun. Podezřelý u sebe neměl osobní doklady, a tak své údaje strážníkům pouze nadiktoval. Fotografie uvedeného jména se však neshodovala s jeho podobou, hlídka proto přivolala republikové policisty. Ti krátce nato ověřením osobních údajů zjistili, že muž se vydával za svého bratra. Navíc vyšlo najevo, že jde o celostátně hledaného muže, který je podezřelý ze spáchání trestného činu. Ještě, než zamířil na policejní stanici, odcizené zboží si odkoupil.

Ke druhé údajné krádeži vyjížděla hlídka městské policie do supermarketu v centru města. S potravinami za více než dva tisíce korun se tu prý v sobotu navečer pokusil projít pokladní zónou pětatřicetiletý muž, aniž by za ně zaplatil. Také jeho počínání ale neuniklo bystrému oku zaměstnance hlídací služby, který muži zabránil v odchodu z prodejny. Ověřením osobních údajů pak strážníci zjistili, že muž byl již za majetkovou kriminalitu v minulosti trestán a touto údajnou krádeží porušil podmínku. Hlídka proto přivolala republikové policisty a také tento případ s podezřením na spáchání trestného činu jim předala. (ms)

Strážníci pomohli prokřehlému muži, v opilosti usnul na zemi u zastávky

Obava o zdraví muže ležícího na zemi u tramvajové zastávky přiměla v pátek večer jednoho z kolemjdoucích prostřednictvím linky 156 přivolat hlídku městské policie. Strážnici museli nejprve spoře oděného muže probudit, poté se hned zajímali, jestli je v pořádku. Vedle něj ležela rozbitá láhev vodky. Zpočátku odmítal se strážníky komunikovat. Z jeho dechu silně cítili alkohol a bylo zřejmé, že je opilý. Žádná viditelná zranění neměl, v mrazivém počasí, kdy teplota klesala pod bod mrazu, ale ležel pouze v kalhotách, tričku a mikině. Když strážníci chtěli mladému muži pomoci se zvednout ze země, vulgárně je urážel a jeho agresivita vůči nim se stupňovala. Začal kolem sebe mávat pěstmi a pokusil se jednoho ze strážníků udeřit. Skončil proto v poutech. Poté se muž uklidnil a svěřil sel, že nemá kam jít, je prokřehlý a necítí prsty na rukou. Hlídka ho proto ihned zabalila do jednorázové deky a do příjezdu záchranářů monitorovala jeho zdravotní stav. Zdravotníci muže vyšetřili a za doprovodu strážníků převezli sanitkou do nemocnice. (ms)

Řidič jel v obci sto pět kilometrů v hodině, hrozí mu, že přijde o řidičský průkaz

Výrazné překročení rychlosti zaznamenali strážníci v sobotu dopoledne u řidiče projíždějícího Jihlavskou ulicí. Maximální povolenou padesátku třiatřicetiletý muž nerespektoval a sešlápnutím plynového pedálu se ručička tachometru vyšplhala až na sto pět kilometrů v hodině. Když ho strážníci zastavili, sám se divil, že jel tak rychle. Hlídce se omluvil a tvrdil, že ho k tomu dohnaly rodinné důvody. Přestupek ale bude muset řidič volkswagenu vysvětlovat u správního orgánu. Za překročení rychlosti o více než čtyřicet kilometrů v hodině mu kromě pokuty až do deseti tisíc korun hrozí také roční zákaz řízení a připsáno mu bude 5 bodů. (ms)


Vytvořeno 9.1.2022 11:12:24 | přečteno 276x | marketa.skrivankova
load