Přehled událostí ze dne 9. června 2022

kun rakovec straznik

Bystrcký strážník zjihl nad krásou koně, odchytil ho nezvykle lehce. Muž údajně bezdůvodně napadl tři ženy v autobuse, strážníci ho museli spoutat.

Bystrcký strážník zjihl nad krásou koně, odchytil ho nezvykle lehce

Nad krásou tmavě hnědého hřebce se v neděli po poledni rozplýval brněnský strážník. Kochat se jeho ztepilostí mohl u Brněnské přehrady téměř tři čtvrtě hodiny. Tam koně odchytil snadným uchopením za ohlávku a naslouchal instrukcím z vysílačky. Další hlídky v terénu i kolegové u telefonu totiž v Bystrci i blízkém okolí pátrali po vlastnících. Spojení na majitelku se jim podařilo dohledat a když mladá žena přišla do Rakovecké ulice, uviděla své spokojené zvíře, jak připnuté k dlouhému lanu spásá trávu na louce. Povzdechla si, že sedmnáctiletý kůň je už dost starý na to, aby měl rozum, ale přesto ji při plavení u břehu nečekaně a bez konkrétního podnětu shodil do vody a utekl. Žádný podobný záznam dvaadvacetiletá žena u městské policie nemá a strážníci se nedobrali zjištění, že by svéhlavý hnědák někde napáchal jakoukoliv škodu. Majitelce ho tedy vrátili a případ se protentokrát obešel bez pokuty. (jag)

Muž údajně bezdůvodně napadl tři ženy v autobuse, strážníci ho museli spoutat

Žádost o pomoc přišla ve středu v podvečer od dispečerů dopravního podniku. V autobuse číslo 84 se nacházel údajně agresivní muž, který prý napadl tři cestující. Vyslaná hlídka nastoupila do uvedeného vozidla na Mendlově náměstí. Údajného útočníka v tu chvíli drželi na zemi dva svědci incidentu. Strážníci tedy ihned ležícímu muži nasadili pouta, aby zamezili dalšímu případnému útoku. Přihlížející pak strážníkům vylíčili, že pětatřicetiletý muž prý zničehonic a bezdůvodně zaútočil pěstmi na trojici neznámých žen. Ty si stěžovaly na bolest v obličeji a hlavy. Hlídka proto přivolala záchranáře, kteří ženy ošetřili přímo na místě. Strážníci také vyrozuměli republikové policisty. Ti provedli orientační dechovou zkoušku a také test na drogy s negativními výsledky. Muž podezřelý z přestupku proti občanskému soužití se odmítl své útočné chování jakkoli vysvětlit. Jakmile se zklidnil, hlídka mu sundala pouta. Případ ale bude mít dohru u správního orgánu. (ms)


Vytvořeno 9.6.2022 15:13:25 | přečteno 464x | pavel.soba
load