Přehled událostí ze dne 8. února 2023

default news

Muž použil pepřový sprej na psa i ženu, která ho venčila. Strážnice při řešení dopravního přestupku odhalila kradené vozidlo.

Muž použil pepřový sprej na psa i ženu, která ho venčila

Napadení psem ohlásil v úterý odpoledne na lince 156 muž volající z jižní části města. Během několika minut už hlídce městské policie vysvětloval, že znenadání na něj zpoza rohu údajně vyběhl bezprizorně pobíhající pes střední velikosti a štěkal na něj. Zvíře nemělo náhubek a čtyřiapadesátiletý muž se bál, že ho pokouše. Strážníkům řekl, že z toho důvodu vytáhl pepřový sprej a na psa ho použil. Když k němu vzápětí přišla žena, která zvíře zřejmě venčila, v úleku obranným sprejem postříkal také ji. Čtyřiadvacetiletá žena hlídce připustila, že psa nechala pobíhat na volno a prohřešek uznala, muži se však chtěla pouze omluvit. Jeho chování proto považovala za zbytečný útok proti své osobě. Nikdo z aktérů naštěstí nebyl zraněný a lékařské ošetření nepožadoval, případ strážníci postoupili do správního řízení. (ms)

Strážnice při řešení dopravního přestupku odhalila kradené vozidlo

Pravidelnou kontrolou žabovřeských ulic odhalila v pondělí odpoledne hlídka městské policie vozidlo stojící v zákazu zastavení. Zdánlivě běžné podezření z dopravního přestupku začala strážnice ihned řešit. Ověřením registrační značky ale zakrátko přišla na to, že právě tato škodovka byla toho rána svému majiteli odcizena a pátrá po ní policie. Okamžitě ji tedy vyrozuměla a společně se svými kolegy do jejího příjezdu vůz monitorovala. (ms)
Vytvořeno 8.2.2023 12:35:06 | přečteno 427x | marketa.skrivankova
load