Přehled událostí ze dne 8. ledna 2022

default news

Strážníci dopadli opilého řidiče, vjel do protisměru a nadýchal bezmála dvě promile. Návštěvníka nemocnice údajně rozčílil přístup sester, rukou prý rozbil pult. Strážníci našli dva celostátně hledané muže, upozornili na sebe přestupkem. Muž údajně masturboval u žabovřeské restaurace, strážníkům tvrdil, že si jen upravoval pásek.

Strážníci dopadli opilého řidiče, vjel do protisměru a nadýchal bezmála dvě promile

Strážníci byli v neděli nad ránem svědky riskantního manévru řidiče škodovky jedoucího Novolíšeňskou ulicí. Při odbočování na dvouproudovou silnici totiž vjelo vozidlo nepochopitelně do protisměru. Hlídka městské policie se za ním proto okamžitě vydala, aby nedošlo k dopravní nehodě. Muže sedícího za volantem nejprve pomocí modrých výstražných světel zastavila, a poté vyzvala k předložení dokladů. Při komunikaci s ním ale nabyli strážníci dojmu, že by mohl být opilý, a tak provedli orientační dechovou zkoušku, která jejich domněnku stvrdila výsledkem 1,79 promile alkoholu. Přestože jednatřicetiletý řidič zásadně porušil dopravní předpisy, pokoušel se odejít pryč. Opakované zákonné výzvy strážníků, aby setrval na místě, nerespektoval, museli ho tedy spoutat. Jako podezřelého ze spáchání trestného činu ho pak strážníci předali přivolaným policistům. (ms)

Návštěvníka nemocnice údajně rozčílil přístup sester, rukou prý rozbil pult

Výhrady proti personálu měl v pátek odpoledne pravděpodobně návštěvník brněnské nemocnice. Své rozčílení dal tak rázně najevo, že se událost neobešla bez přítomnosti hlídky městské policie. Volající na linku 156 strážníkům do telefonu řekla, že se tu potýká s údajně agresivním mužem, který prý před malou chvílí poškodil pultík u přijímacího okénka. Hlídka tedy sedmadvacetiletého muže kontaktovala a zajímala se, proč poničil nemocniční majetek. Dotyčný se hájil tím, že byl nespokojený s přístupem sester. Ty ho prý opakovaně upozorňovaly, že bude muset chvíli počkat v čekárně, protože přednost mají jiní pacienti. To ho prý rozčílilo natolik, že praštil rukou do pultu tak silně, až ho vylomil ze zdi. Škoda podle personálu nepřesáhne deset tisíc korun, případ s podezřením na majetkový přestupek proto strážníci předali k dořešení správnímu orgánu. (ms)

Strážníci našli dva celostátně hledané muže, upozornili na sebe přestupkem

Potraviny za více než třináct set korun se prý v páteční podvečer pokusil pronést pokladnami supermarketu ve Vídeňské ulici bez zaplacení devětadvacetiletý muž. Jeho záměr mu ale nevyšel, protože ho při tom chytila ostraha. Údajný zloděj se strážníkům ke krádeži přiznal. Když ho vyzvali k předložení dokladů, řekl jim, že občanský průkaz ztratil. Přestože jim své osobní údaje pouze nadiktoval, brzy vyšlo najevo, že jde o celostátně hledanou osobu. Strážníci proto muže předali přivolaným republikovým kolegům a podezřením ze spáchání majetkového přestupku se budou zabývat úředníci.

V rukou policistů skončil v sobotu večer také dvaapadesátiletý muž popíjející alkohol na lavičce na náměstí Svobody. Až na určité výjimky je totiž konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích v Brně zakázaná místní vyhláškou, dopustil se tím tedy přestupku. Při ověření jeho osobních údajů, hlídka městské policie přišla na to, že také po tomto muži je vyhlášeno celostátní pátrání. Ještě než ho strážníci předali policistům, uzavřeli tento případ domluvou. (ms)

Muž údajně masturboval u žabovřeské restaurace, strážníkům tvrdil, že si jen upravoval pásek

Operační středisko městské policie vyslalo v pátek večer strážníky k žabovřeské restauraci, kde se podle volající na linku 156 údajně sexuálně uspokojoval neznámý muž. Do telefonu jim ho navíc velice detailně popsala, strážníci z místní služebny ho tak díky tomu brzy našli. Když se k němu blížili, stál k nim zády, měl stažené kalhoty i spodní prádlo ke kolenům a pohyb jeho ruky v obnaženém rozkroku naznačoval, že masturbuje. Jakmile hlídku uviděl, okamžitě si začal natahovat kalhoty a tvrdil, že si jen upravoval pásek poté, co se tu vymočil. Hlídku městské policie ale kontaktovaly hned dvě svědkyně, které pětašedesátiletého muže viděly se ukájet. Poté, co přivolaná hlídka Policie České republiky vyloučila spáchání trestného činu, předali strážníci městské policie případ správnímu orgánu. (ms)


Vytvořeno 8.1.2023 15:45:03 | přečteno 171x | marketa.skrivankova
load