Přehled událostí ze dne 8. června 2022

default news

Z kradeného dřeva se muž dlouho neradoval, musel je vrátit a zaplatil pokutu. Bezmála stoletá seniorka volala o pomoc, strážníci se k ní dostali přes balkón.

Z kradeného dřeva se muž dlouho neradoval, musel je vrátit a zaplatil pokutu

U stavby v Králově Poli zastavil v úterý večer řidič projíždějící tudy osobním autem a po otevření zavazadlového prostoru začal nakládat dřevěný materiál. Jeho oblečení přitom dávalo tušit, že zřejmě nejde o zaměstnance stavby. Zakrátko nasedl do auta a vydal se k domovu. Radost z lacině pořízené hromady desek a hranolů ho však brzy přešla. Dřív než celý obsah vyložil, byli u něho strážníci, kteří zmíněné oznámení prověřovali. Muž po šedesátce se jim k odcizení dřeva přiznal a po pobídce hlídky jel za několik minut ke stejné stavbě znovu. Tentokrát ale proto, aby z kufru až do posledního kusu vše vytáhl a vrátil na původní místo. Místo dřeva tak muži nakonec zůstal v rukou pouze doklad o zaplacení pokuty za majetkový přestupek. (pš)

Bezmála stoletá seniorka volala o pomoc, strážníci se k ní dostali přes balkón

Ženský hlas volající o pomoc zaslechli včera odpoledne obyvatelé žabovřeského domu. Přestože měli klíče, do zamčeného bytu se k sousedce pokročilého věku nemohli dostat, a tak vytočili linku 156. Strážníkům z pořádkové jednotky stačilo k rychlému rozhodnutí prvotní zjištění, že seniorka bydlí v nižším patře. S využitím teleskopického žebříku tedy vystoupali na balkón a rychle se dostali dovnitř. Třiadevadesátiletá důchodkyně ležela na zemi a hlídce se svěřila, že zhruba před dvěma hodinami upadla a od té doby se marně pokouší zvednout. Přitom si stěžovala si na bolesti zad a hlavy. Strážníci zpřístupnili byt přivolaným zdravotníkům, kteří ženu po prvotním ošetření odvezli sanitkou do nemocnice. (pš)


Vytvořeno 8.6.2022 15:53:46 | přečteno 269x | pavel.soba
Štítky: revír pole , krádež , dřevo , pokuta
 
load