Přehled událostí ze dne 7. února 2022

default news

Muž předjížděl auta přes odbočovací pruh, nadýchal bezmála dvě promile. Žena během dvou dnů údajně odcizila žiletky téměř za dvanáct tisíc korun.

Muž předjížděl auta přes odbočovací pruh, nadýchal bezmála dvě promile

Rychle jedoucího vozidla si v neděli večer všimla autohlídka městské policie nedaleko Mendlova náměstí. Řidič se svým fordem mířil ke křižovatce s Vídeňskou ulicí, kde jeho spěšnou jízdu zastavil semafor. Když se ale po chvíli rozsvítila zelená, nechtěl pravděpodobně čekat, než se auta před ním rozjedou, objel je přes odbočovací pruh a pokračoval rovně. Nebezpečným manévrem si ale jízdu nakonec nijak neurychlil, po pár metrech ho totiž zastavili strážníci. Sedmatřicetiletého muže vyzvali k předložení osobních dokladů, záhy však zjistili, že je u sebe nemá. Muž navíc špatně artikuloval a vše tak nasvědčovalo tomu, že před jízdou pil alkohol. To před strážníky sám přiznal. Nejprve hlídce řekl, že měl jedno pivo, a svůj nebezpečný manévr obhajoval tím, že vůz před ním se pomalu rozjížděl. Když provedená dechová zkouška přinesla výsledek 1,75 promile, připustil, že měl asi pět piv. Muže podezřelého ze spáchání trestného činu tak strážníci předali republikovým kolegům. (ms)

Žena během dvou dnů údajně odcizila žiletky téměř za dvanáct tisíc korun

Ženu, která prý během dvou dnů opakovaně kradla v drogerii v centru města, v neděli odpoledne zastavila ostraha bezprostředně po jejím odchodu z prodejny. Jednadvacetiletá žena tu prý prošla pokladnami s nezaplacenými žiletkami bezmála za čtyři tisíce šest set korun, které si prý ukryla pod bundu. K takové události údajně nedošlo poprvé. Pracovník prodejny totiž strážníky upozornil na to, že předešlý den tutéž ženu zachytily kamery, jak si odtud odnáší opět žiletky v hodnotě necelých sedmi tisíc korun. Ani tentokrát se prý nenamáhala s placením, z obchodu se jí navíc podařilo nepozorovaně odejít. Jelikož celková výše škody obou údajných krádeží přesahovala přes deset tisíc korun, strážníci ženu předali do rukou republikových policistů jako podezřelou z trestného činu. (ms)


Vytvořeno 7.2.2022 16:03:01 | přečteno 161x | pavel.soba
load