Přehled událostí ze dne 7. srpna 2022

default news

Strážnici museli zpacifikovat ženu, která si dala ránu pěstí a chtěla je kopat i kousat. Rušili noční klid u přehrady, aby se prý zavděčili hostům. Strážníci přistihli řidiče pod vlivem drog, nerespektoval zákazovou značku. Hlídka jednotky psovodů dopadla osoby podezřelé z vloupání. 

Strážnici museli zpacifikovat ženu, která si dala ránu pěstí a chtěla je kopat i kousat

O možnost v klidu si sníst zakoupené jídlo byli v pátek večer ochuzeni zákazníci provozovny rychlého občerstvení u autobusového nádraží. Kolem nich se prý pohybovala žena, která jim bez jasného důvodu vulgárně nadávala. Přivolaným strážníkům sice předložila doklady, ale její chování nasvědčovalo tomu, že může být pod vlivem alkoholu nebo drog. Ani po výzvě k uklidnění se nedokázala ovládat, chvílemi si lehala na zem a strážníky hrubě urážela. Než její stav přijeli posoudit zdravotníci, svoje agresivní rozpoložení vyjádřila také tím, že sama sebe schválně udeřila pěstí do obličeje a po hlídce hodila lahví od džusu. V dalších nepředvídatelných projevech jí strážníci zabránili s pomocí donucovacích prostředků a spoutali ji. Žena se je přitom ještě snažila kopnout a kousnout. Poté, co testy neprokázaly užití alkoholu ani omamných látek, strážníci asistovali zdravotníkům u fixace na nosítka. Třiatřicetiletou ženu, která je podezřelá z přestupků proti veřejnému pořádku, odvezla sanitka na vyšetření do nemocnice. (pš)

Rušili noční klid u přehrady, aby se prý zavděčili hostům

Hlasitá hudba vadila v sobotu brzy ráno obyvatelům bydlícím u přehrady a obrátili se na městskou policii. Hlídka brzy našla podnik, odkud se produkce rozléhala do širokého okolí a odpovědné osoby vyzvala, aby okamžitě zjednaly nápravu. Zaměstnanci uznali své pochybení, reprodukovanou muziku ztišili a tvrdili, že zvolená hlasitost vycházela z přání návštěvníků. Jedna domluva však personálu nestačila a když strážníci odjeli, intenzita se znovu dostala za hranici únosnosti. Po návratu hlídky tak už nebyl žádný prostor pro kompromis a provozovatele čeká předvolání ke správnímu orgánu, kde mu hrozí vysoká pokuta. (pš)

Strážníci přistihli řidiče pod vlivem drog, nerespektoval zákazovou značku

Porušením zákazu vjezdu na sebe v sobotu před pátou hodinou ráno upozornil pětadvacetiletý řidič fordu Židenicích. Strážníci ho zastavili, aby s ním projednali dopravní přestupek a už při výzvě k předložení dokladů, ucítili ve vozidle marihuanu a u sedadla postřehli aplikační pomůcku. Vyrozuměli proto republikové kolegy a následný test skutečně prokázal, že muž je pod vlivem návykových látek. Policisté si ho tedy převzali pro podezření z trestného činu. (pš)

Hlídka jednotky psovodů dopadla osoby podezřelé z vloupání 

Strážníci se o víkendu zapojili do pátrací akce po osobách, které se v noci údajně vloupaly do firemní budovy. Dva mladé lidi odpovídající popisu postřehla hlídka jednotky psovodů městské policie v neděli v Židenicích. Podezřelí měli u sebe tašku s nářadím a nedalo se vyloučit, že může být odcizené. Strážníci proto dvojici vyzvali k setrvání na místě a zjistili, že dopadený mladík i jeho známá nemají doklady. Totožnost nezletilých proto přijeli ověřit republikoví policisté, kteří se případem dále zabývají. (pš)

Vytvořeno 7.8.2022 17:22:30 | přečteno 245x | pavel.soba
load