Přehled událostí ze dne 7. prosince 2022

default news

Strážníci pomáhali silně opilému muži, pro svou agresi skončil v poutech. Strážníci pomáhali seniorům v nesnázích.

Strážníci pomáhali silně opilému muži, pro svou agresi skončil v poutech

Snahu pomoci silně opilému muži údajně se povalujícímu na zemi v kalužích projevil v úterý odpoledne volající na linku 156. Strážníci ho našli sedět na chodníku v Bayerově ulici a už z dálky z něho cítili alkohol. Viditelná zranění naštěstí neměl a ani si nestěžoval na žádné bolesti. Sebemenší pohyb mu ale působil potíže, stejně tak komunikace s hlídkou. Provedení orientační dechové zkoušky devětapadesátiletý muž nezvládl vůbec. Při čekání na zdravotníky se navíc začal chovat velmi agresivně, strážníky nevybíravě urážel, a i přes značné problémy s koordinací se snažil opakovaně odejít. Jeho agrese vůči strážníkům se nakonec vystupňovala natolik, že skončil v poutech. Na záchytnou stanici tedy zamířil v doprovodu hlídky městské policie a po vystřízlivění bude své chování vysvětlovat úředníkům. (ms)

Strážníci pomáhali seniorům v nesnázích

Důležitou roli při záchraně seniorky sehrál ve středu brzy ráno nájemník bytového domu v Bystrci. Dvaadevadesátiletá sousedka žijící nad ním tou dobou prý tloukla do radiátoru a volala u toho o pomoc, okamžitě proto vytočil linku 156. Na uvedenou adresu proto rovnou vyjela hlídka pořádkové jednotky městské policie, která má nesčetné zkušenosti s nouzovým otevíráním vstupních dveří. To se potvrdilo krátce po jejím příjezdu, kdy strážníci velmi rychle otevřeli seniorčin byt a za doprovodu jejího souseda vstoupili dovnitř. Žena ležela na zemi, nebyla naštěstí zraněná, hlídce ale vysvětlila, že upadla a nemohla vstát. Strážníci ženu opatrně zvedli a posadili. Lékařské ošetření sice odmítala, na hlídku ale působila zmateným dojmem, a tak raději přivolala zdravotníky.

Podobný případ se odehrál v úterý krátce po poledni ve Starém Lískovci, kam strážníky také přivolal starostlivý soused, který slyšel volání o pomoc vycházející z bytu postarších manželů. Strážníkům otevřel dveře devadesátiletý muž a svěřil se jim, že jeho manželka upadla z postele a nedaří se mu ji zvednout. Hlídka městské policie se tedy nejprve ujistila, že žena není zraněná a poté ji pomohla zpátky do postele. (ms)


Vytvořeno 7.12.2022 13:35:12 | přečteno 254x | marketa.skrivankova
load