Přehled událostí ze dne 7. listopadu 2022

kolo krádež komponenty

Muž ukradl vybavení z kola a majitel to zjistil po dvou hodinách, strážníci i tak pachatele našli. Senior měl defekt na Svitavské radiále, strážníci mu pomohli s výměnou kola.

Muž ukradl vybavení z kola a majitel to zjistil po dvou hodinách, strážníci i tak pachatele našli

Lidé někdy nehlásí drobné krádeže v domnění, že oznámení nemá smysl a šance na nalezení věcí je nulová. Optimističtější postoj měl minulý týden třicetiletý muž z Brna a strážníci mu dokázali, že dobře udělal. Ve čtvrt na dvě odpoledne je zavolal k Moravské zemské knihovně, kde se mu z jízdního kola připevněného u pouličního stojanu ztratily brašny a svítilny zhruba za patnáct set korun. Díky nahrávce z místních kamer navíc věděl, že zloděj přišel už kolem 11. hodiny dopoledne. Strážníci dostali v knihovně možnost nahlédnout na záznam a muže si dobře zapamatovali. Nevzdávali se naděje, že ho poznají, byť by už třeba neměl odcizené věci u sebe. Snaha nevyšla naprázdno a ve čtvrt na tři pachatele poznali v Kotlářské ulici, tedy sotva kilometr od stojanů. Nejprve tvrdil, že u sebe odcizené vybavení nemá. Hlídka městské policie mu tedy nastínila, že s ní v tom případě projde trasu až ke knihovně a společně budou hledat. V tu chvíli si muž uvědomil, že igelitový sáček má schovaný jen o několik metrů dál a před strážníky z něj všechny kradené předměty vybalil. Přivolali tedy majitele, který potvrdil, že vůbec nic nechybí, a s radostí si své věci vzal zpátky. Pachatel se mu osobně omluvil a dostal přímo na místě pokutu, která hodnotu vybavení mnohonásobně převyšuje. (jag)

Senior měl defekt na svitavské radiále, strážníci mu pomohli s výměnou kola

Do nepříjemné situace se v neděli odpoledne dostal senior jedoucí po svitavské radiále. U sjezdu k ivanovickému hypermarketu měl na škodovce defekt a hustý provoz sedmdesátníkovi neumožňoval bez většího rizika píchlé kolo nahradit rezervou. Jedna z osádek projíždějících aut u něho zastavila, a když zjistila, že vzniklé potíže nebude při nejlepší vůli schopen sám obratem odstranit, ozvala se na linku 156. Autohlídka městské policie tam za chvíli dorazila a zapnutím modrých výstražných světel na služebním vozidle se okamžitě postarala o včasné varování pro řidiče jedoucí od Brna. Strážníci potom rozrušenému seniorovi pomohli s výměnou rezervního kola a významně tak urychlili vyřešení nepříjemnosti. Celou událost se podařilo uzavřít bez jakékoli kolize a vděčný řidič už za několik minut spokojeně odjel. (pš)


Vytvořeno 7.11.2022 14:54:54 | přečteno 368x | pavel.soba
Štítky: revír pole , pomoc , řidič , senior , defekt
 
load