Přehled událostí ze dne 7. ledna 2022

default news

Řidič a cestující se báli o netečného muže, strážníky potom ohrožoval a dostal pouta. Žena zavolala strážníky kvůli opilému řemeslníkovi, opile působila jen ona. Klienti nemohli vstoupit do banky, dveře prý zahradila silně opilá žena .

Řidič a cestující se báli o netečného muže, strážníky potom ohrožoval a dostal pouta

O zdravotní stav mladého muže měli včera odpoledne starost cestující v autobusu, řidič i přivolaní brněnští strážníci. Podle oznámení na lince 156 se totiž mladík na zadním sedadle podivně zmítal a neodpovídal na žádné otázky. Hlídka městské policie nastoupila do regionálního spoje linky 403 ve smyčce v Labské ulici. Z mužových trhaných pohybů a zvláštních reakcí usoudila, že si nejspíš dal drogy nebo alkohol. Ze všeho nejdříve se ale zajímala o to, jestli je pasažér v pořádku. Ani ona se však nedočkala jakékoliv odpovědi. Muž místo toho začal prudce máchat rukama, strážníky ohrožoval a sprostě vykřikoval. Nespolupracoval ani po zákonných výzvách, a tak ho vyvedli ven, spoutali a nechali převézt na záchytnou stanici. Kvůli bezpečí zdravotníků jim asistovali i během cesty sanitkou. Neuposlechnutí výzvy a porušení zákona o ochraně před účinky škodlivých látek projednají úředníci ve správním řízení. (jag)

Žena zavolala strážníky kvůli opilému řemeslníkovi, opile působila jen ona

Silně opilého řemeslníka nahlásila včera odpoledne městské policii žena z Lesné. Pracovník podle ní po návratu z oběda už téměř jen lezl a ona měla strach, aby se nezabil. Na bytovém domě totiž opravoval balkóny a podle sedmdesátnice byl „totálně na mraky“. Jedna z hlídek proto hned spěchala na zmíněnou adresu. Žena před jejím příjezdem znovu zatelefonovala na linku 156, celou informaci zopakovala a sama dodala, že už jednou volala. Tím už částečně objasnila skutečný stav věcí. Když totiž hlídka přijela do domu, pracovali tam tři řemeslníci a všichni byli naprosto střízliví. Potvrdily to i dechové zkoušky. Podnapile na strážníky působila jen samotná seniorka. Upozornili ji proto, že nepravdivým obviněním by se sama mohla vystavit postihu za přestupek. Žena to vzala na vědomí a strážníci zohlednili, že celou situaci ve svém rozpoložení špatně vyhodnotila a o řemeslníka měla opravdu strach. (jag)

Klienti nemohli vstoupit do banky, dveře prý zahradila silně opilá žena

Personál banky v centru města požádal včera dopoledne městskou policii o pomoc v nezvyklé situaci. Klienti se na začátku provozní doby nemohli dostat do pobočky, protože nebylo možné otevřít dveře. Nejednalo se však o technickou závadu. Vstup do provozovny prý svým tělem zablokovala silně opilá ležící žena. Vstát se jí však nakonec podařilo a ještě před příjezdem hlídky ušla velmi vratkou chůzí několik desítek metrů. Potom upadla na zem, stejně jako její známý, který ji celou dobu doprovázel. Devětatřicetiletá žena i o devět let starší muž strážníkům nadýchali přes 3 promile alkoholu. Očividně se o sebe nedokázali postarat a v doprovodu hlídky proto zamířili sanitkou na záchytnou stanici, kde si je převzal lékař. (jag)


Vytvořeno 7.1.2022 11:53:26 | přečteno 759x | jakub.ghanem
load