Přehled událostí ze dne 6. září 2022

6195664 0007 FMAX 20220905020610

Strážníci dopadli údajného zloděje automobilových kol. Strážníci našli uprostřed noci zcela nahého muže, skončil v nemocnici.

Strážníci dopadli údajného zloděje automobilových kol

Svědkyně na lince 156 upozornila v neděli pozdě večer na muže ochomýtající se kolem odstaveného vozidla v odlehlé kohoutovické ulici. Když prý odjeli, zjistila, že fordu chybí levé zadní kolo. Místo něj byly naskládané betonové tvárnice a další takové ležely v nedalekém houští. Přivolaným strážníkům ještě upřesnila, že muži odjeli renaultem, a tak zatímco se jedna hlídka okamžitě vydala jejich směrem, druhá zůstala a zjišťovala, komu poškozené vozidlo patří. Vzhledem k tomu, že kolemjdoucí zřejmě muže vyrušila, strážníci prozíravě zůstali v ústraní, a kromě kontaktování majitele, forda neustále monitorovali. Jejich předvídavost se vyplatila, když se u něj znenadání objevil mladý muž, hbitě se za něj schoval a pomocí křížového klíče začal demontovat další kolo. Mezitím kolem něj opakovaně a velmi pomalu projel renault, o kterém svědkyně mluvila. Před strážníkem se dal šestadvacetiletý muž na útěk, daleko se ale nedostal a skončil v poutech. Kolegové zastavili také projíždějícího řidiče, uvnitř jeho auta bylo poházené nářadí a hever, sedmadvacetiletý muž ale strážníkům tvrdil, že o rok mladšího muže vůbec nezná. Vzhledem k tomu, že republikoví policisté vyloučili spáchaní trestného činu, případ pro podezření z majetkového přestupku posoudí správní organ. (ms)

Strážníci našli uprostřed noci zcela nahého muže, skončil v nemocnici

Zcela nahý muž se v noci na neděli objevil v areálu dopravního hřiště na Riviéře. Když ho strážníci kontaktovali, zajímali se nejprve, zda není zraněný. Osmadvacetiletý muž je ubezpečoval, že je zcela v pořádku a jejich pomoc nepotřebuje. Na dotaz hlídky, kde nechal veškeré oblečení, odpovědět nedokázal a argumentoval tím, že to strážníky nemusí zajímat. Při rozhovoru s nimi byl roztržitý a mluvil velice zmateně. Mezitím, co se ostraha areálu ujistila, že muž nezpůsobil žádnou škodu, strážníci raději přivolali záchranáře. Ti pak nahého muže převezli k dalšímu vyšetření sanitkou do nemocnice. (ms)


Vytvořeno 6.9.2022 14:00:24 | přečteno 244x | marketa.skrivankova
load