Přehled událostí ze dne 6. února 2022

MP Brno jorksir pes husovice malomerice mhd tramvaj

Muž ukradl mladé ženě hodinky, po vyřešení slovní úlohy souhlasil s pokutou. Mladík podezřelý z vyvrácení značky tvrdil strážníkům, že se vylomila sama. Žena se prý rozčílila na obsluhu čajovny, z podniku ji údajně vyvedl manžel. Jorkšír nastoupil do tramvaje a odjel do Maloměřic, hlídce ho předala cestující. Žena se bála o příbuzného z Brna, rodinné vazby obnovili strážníci.

Muž ukradl mladé ženě hodinky, po vyřešení slovní úlohy souhlasil s pokutou

Hlídku městské policie dnes před třetí hodinou ráno zdvořile oslovila mladá žena a požádala ji o pomoc. Vysvětlila, že kvůli finančním problémům se rozhodla prodat své náramkové hodinky a když na ulici v centru města potkala známého, rovnou mu je za tři tisíce korun nabídla. Mladík si je ale bez zaplacení vzal a dal se s nimi na odchod, přestože na něj majitelka údajně opakovaně naléhala, aby se zastavil a vrátil je. Ženě tedy přišlo vhod, že opodál zahlédla hlídku městské policie při kontrole. Strážníci si ji rychle poslechli a třiadvacetiletého muže vyhledali a oslovili. Ke krádeži se po chvíli přiznal. Hlídka ho upozornila, že odcizením věci v ceně do deseti tisíc korun se dopustil přestupku. Muž nejprve pohoršeně oponoval, že hodnota určitě není do deseti tisíc, protože majitelka požadovala pouze tři tisíce. Po krátkém matematickém exkurzu dal strážníkům za pravdu a podepsal pokutu na částku podstatně převyšující cenu hodinek. (jag)

Mladík podezřelý z vyvrácení značky tvrdil strážníkům, že se vylomila sama

Svérázného vysvětlení se dočkala hlídka městské policie, která v noci na neděli ověřovala telefonát z nároží Hoppovy ulice. Mladý muž doprovázený dvěma vrstevníky tam podle svědkyně vyvrátil dopravní značku vymezující vyhrazená parkovací místa. Tříčlenná skupina se ocitla v zorném poli strážníků hned po jejich příjezdu na uvedenou adresu. Záhy uviděli taky značení vypáčené z dlažby. Osmnáctiletý muž, kterého volající popsala do telefonu, se přiznal osobitým způsobem. Značka už prý byla nakloněná, a proto stačilo, aby na ni zavolal „ha!“ a ona se sama vylomila. To bylo v rozporu s oznámením na linku 156, kde žena upozornila, že mladík značku povalil. O poškození chodníku i značení hlídka informovala Brněnské komunikace. Mladík je podezřelý z majetkového přestupku a případ s ním projednají úředníci. Ve správním řízení mu hrozí padesátitisícová pokuta. (jag)

Žena se prý rozčílila na obsluhu čajovny, z podniku ji údajně vyvedl manžel

Poklidnému dýchánku se patrně příliš nepodobal sobotní večer uvnitř brněnské čajovny. Autohlídka křižující ulicemi centra si před provozovnou všimla hloučku lidí a v jeho středu velmi podrážděné ženy. Očividně opilá třicátnice tvrdila, že od personálu dostala ránu do hlavy, a chtěla se do podniku vrátit. Viditelně zraněná však nebyla. Zklidňoval ji i její manžel, který podle obsluhy duchapřítomně zasáhl už přímo v čajovně. Žena tam údajně začala být po vyúčtování útraty sprostá a agresivní a tloukla do vitrín, stolů i židlí. Jeden z pracovníků prý kvůli jejímu chování zlostně udeřil do ochranného plexiskla, které dělí obsluhu od klientů. Přepážka se podle ženy vychýlila a udeřila ji, s tím však pracovníci nesouhlasili. Ženu pak podle nich vyvedl z podniku sám manžel, což potvrdil i svědek. Událost postoupili strážníci k projednání ve správním řízení pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. K dispozici by měl být i kamerový záznam z interiérů provozovny. (jag)

Jorkšír nastoupil do tramvaje a odjel do Maloměřic, hlídce ho předala cestující

Trasu z Husovic do Maloměřic absolvoval v pátek odpoledne po vlastní ose jorkšírský teriér. Jako dopravní prostředek si vybral tramvaj linky 4. Do spoje nastoupil bez doprovodu na zastávce Mostecká. Na chlupatého pasažéra potom prostřednictvím linky 156 upozornili ostatní cestující. Ujala se ho dvaapadesátiletá žena a vystoupila s ním u Maloměřického mostu, kde se po domluvě sešla s hlídkou městské policie. Strážníci ženě poděkovali za ochotu a prokázali výbornou znalost své lokality. Jorkšíra si hned přiřadili k majitelce, která na severu Brna opakovaně porušuje vyhlášku o venčení. Odvezli ho tedy domů a pětatřicetiletá žena hned po převzetí zaplatila další pokutu.

Jestli měl jorkšír pro svou výpravu pevně daný itinerář jako tibetská doga v roce 2016, se strážníci nedozvěděli. (jag)

Žena se bála o příbuzného z Brna, rodinné vazby obnovili strážníci

Vážné obavy o příbuzného měla v sobotu žena, která se kolem poledne obrátila na městskou policii. Několik týdnů se muži neúspěšně pokoušela dovolat nebo ho přimět k odpovědi na sociálních sítích. Nedávné pohnuté události v rodině v ní probudily strach o jeho zdraví, a protože sama žije mimo Brno, požádala o pomoc strážníky. Hlídka zastihla čtyřicátníka v jeho bytě ve Starém Lískovci. Byl v pořádku a hlídce vysvětlil, že má rozbitý mobilní telefon. Dodal, že hned příští týden má v úmyslu koupit si nový. Strážníky ujistil, že rodině se co nejdříve ozve. Ti s jeho souhlasem předali vysvětlení příbuzné, která zprávu přijala s úlevným poděkováním. (jag)


Vytvořeno 6.2.2022 13:57:02 | přečteno 179x | jakub.ghanem
load