Přehled událostí ze dne 6. října 2022

default news

Cestující prý ohrožoval dva řidiče tramvaje a zaútočil na strážníky, skončil v poutech. Kvůli údajné krádeži brusných kotoučů se dal zákazník do potyčky s ostrahou.

Cestující prý ohrožoval dva řidiče tramvaje a zaútočil na strážníky, skončil v poutech

Dávku dráždivé látky do obličeje dostal včera večer cestující poté, co prý na konečné v Bystrci ohrožoval dva řidiče dopravního podniku. Jeden z nich strážníkům řekl, že opilého muže žádal, aby ve smyčce z tramvaje vystoupil. Když se na něj pasažér začal vztekat, přišel na pomoc kolega z druhé soupravy a muž se ho údajně pokusil udeřit pěstí. První řidič se proto podle svých slov rozhodl použít v sebeobraně pepřový sprej a cizinci ho nastříkal do tváře. Strážníci k muži ležícímu na trávě přišli a už na několik kroků daleko z něj cítili alkohol. Muž kolem sebe plival, slzel a vzlykal, a tak mu nabídli opláchnutí štiplavé látky a ošetření. Když se k němu sehnuli, pokusil se jednoho ze členů hlídky kopnout, pak se postavil a snažil se ho udeřit do obličeje. Oběma útokům se strážník pohotově vyhnul a hlídka městské policie třiatřicetiletého agresora spoutala. Bulharsky hovořící muž nadýchal přes 2,5 promile, strážníci k němu přivolali zdravotníky a po ošetření jim asistovali při převozu do nemocnice. Teď mu hrozí dvacetitisícová pokuta. (jag)

Kvůli údajné krádeži brusných kotoučů se dal zákazník do potyčky s ostrahou

Na linku 156 se ve čtvrtek dopoledne obrátila ostraha obchodního domu se stavebním materiálem v Heršpické ulici. Přistihla tu totiž údajné zloděje, kteří se prý pokusili ukrást brusné kotouče za necelých šestnáct set korun. Přivolané hlídce pak zaměstnanci vylíčili, že zmiňovaná dvojice si zboží nejprve vzala z regálu a chvíli s nimi chodila po prodejně, pak je ale pětatřicetiletý muž zasunul své čtyřicetileté známé pod oblečení, a společně prošli pokladnami bez zaplacení. Ke krádeži se následně přiznali, muž však odmítl čekat na příjezd hlídky městské policie a snažil se prý odejít. Když mu v tom chtěl pracovník zabránit, došlo mezi nimi ke strkanici. Podezřelý ho pak v rozčílení údajně chytil pod krkem a dal mu ránu pěstí do obličeje. Přitom prý narazil do zařízení pro nouzové otevírání dveří, tím ho vylomil ze zdi a poškodil tak plastový kryt. Strážníci si tedy nejprve ověřili, že nikdo z nich nepotřebuje lékařské ošetření. Podezřením z majetkového prohřešku a přestupku proti občanskému soužití se budou dále zabývat úředníci. (ms)
Vytvořeno 6.10.2022 15:27:20 | přečteno 366x | marketa.skrivankova
load