Přehled událostí ze dne 6. listopadu 2022

default news

Host chtěl údajně udeřit barmana, z restaurace odešel s rozbitým obličejem. Muž byl překvapený vzkazem, který prý v opilosti napsal přítelkyni. Vyčerpaná žena nedokázala dojít ke dveřím svého bytu, upozornil na ni nesnězený oběd. Mladá žena vědomě jela taxíkem bez peněz, pokuta může být v desetitisících. Dívka na útěku měla naučenou cizí identitu, strážníky tím neoklamala. Strážníci našli muže, který se před kostelem obořil na mladou ženu.

Host chtěl údajně udeřit barmana, z restaurace odešel s rozbitým obličejem

Muže se zakrváceným obličejem oslovili strážníci v Bayerově ulici, když v noci na pátek prověřovali telefonát o šarvátce v nedaleké restauraci. Měl čerstvou tržnou ránu nad obočím i na nose a ošetřovala ho mladá žena. Strážníkům tvrdil, že chtěl v podniku zaplatit útratu a od barmana dostal bezdůvodně několik ran pěstí. Mladý pracovník ale viděl příčinu incidentu velmi odlišně. Čtyřicátník mu prý sebejistě sdělil, že si nechá částku napsat na dluh, protože se zná s majitelem. Barman údajně souhlasil pod podmínkou, že o tom host vlastníka po telefonu informuje. Návštěvník se však prý na mladíka obořil a dal se na odchod, a tak ho údajně chytil za ruku, aby mu v tom zabránil. Klient ho ale podle jeho slov chytil pod krkem a chtěl ho udeřit, a tak se prý bránil tím, že mu dal několik ran pěstí. Případem se budou zabývat úředníci. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí pokuta do dvaceti tisíc korun. (jag)

Muž byl překvapený vzkazem, který prý v opilosti napsal přítelkyni

Ženu z Brna v sobotu ráno vylekala textová zpráva, která se jí rozsvítila na mobilu. Její přítel jí prý už předešlého večera napsal, že spolykal velké množství léků. Vzkaz si přečetla až po probuzení, ale mužův telefon byl odpojený a z osobních důvodů za partnerem nemohla sama jet. S obavami o jeho život se proto svěřila na lince 156 a do jedné z ubytoven v centru města se vydala hlídka. Zaklepala u dveří označených mužovým jménem a čtyřicátník po chvíli otevřel. Byl v naprostém pořádku a nad obsahem odeslaného sdělení se sám podivil. Strážníkům chtěl konverzaci ukázat, ale přístroj byl vybitý. Tím se vysvětlilo, proč se mu přítelkyně nemohla dovolat. Zavzpomínal na události minulého večera a vzápětí uznal, že poměrně zdatně popíjel. Tím, že si nedal žádné prášky, si byl ale naprosto jistý. Strážníkům se omluvil za komplikace a slíbil, že přítelkyni dá co nejdříve vědět, že je v pořádku, a uklidní ji. (jag)

Vyčerpaná žena nedokázala dojít ke dveřím svého bytu, upozornil na ni nesnězený oběd

Pracovnici pečovatelské služby v pátek před polednem znepokojilo, když přede dveřmi klientky uviděla nevyzvednuté jídlonosiče s nesnězenými obědy. Pětasedmdesátiletá žena měla podle ní vypnutý telefon a nereagovala ani na zvonění. Strážníci po příjezdu do Bystrce tloukli na dveře a hlasitě volali. Upoutali tím seniorčinu pozornost a dozvěděli se od ní, že má hlad a velkou žízeň. Jinak byla v pořádku, ale nedokázala dojít ke dveřím. Hlídku městské policie požádala, aby byt rychle zpřístupnila, což strážníci hned udělali. Dveře otevřeli bez poškození a přivolali záchrannou službu. Zdravotníci ženu ošetřili a pro jistotu odvezli do nemocnice. (jag)

Mladá žena vědomě jela taxíkem bez peněz, pokuta může být v desetitisících

Cesta taxíkem z centra města do Černých Polí se může výrazně prodražit dvacetileté ženě. Službu využila s vědomím, že nemá na zaplacení. Strážníkům, které řidič na sever Brna zavolal, přiznala, že poslední peníze utratila ještě před jízdou. Za odvoz tedy dlužila dvě stě korun. Hlídky městské policie ji už dříve přistihly při krádežích, a tak strážníci případ předali do správního řízení. Tam jí hrozí pokuta do 50 tisíc korun. (jag)

Dívka na útěku měla naučenou cizí identitu, strážníky tím neoklamala

Hledaná sedmnáctiletá dívka se o víkendu v Brně vydávala za svou vrstevnici z Vyškovska. Strážníci ji poznali díky znalosti databáze celostátního pátrání a vyzvali ji, aby jim prokázala totožnost. Tvrdila jim, že u sebe nemá žádné doklady, a s jistotou odříkala naučené osobní údaje jiné ženy. Na policejní služebně se však brzy potvrdilo, že podezření strážníků bylo správné. Podle fotografií z registrů poznali, že jim neříkala pravdu. Dívka se tedy přiznala a strážníci ji předali policistům. Ještě předtím však dostala pokutu za neuposlechnutí výzvy. (jag)

Strážníci našli muže, který se před kostelem obořil na mladou ženu

Nevhodné chování muže žebrajícího před kostelem vadilo v pátek dopoledne mladé ženě v Minoritské ulici. Nepotkala ho tam prý poprvé, a tak ho upozornila, že obtěžování věřících považuje za nepatřičné. Jeho prudká reakce ji však překvapila. Muž jí začal nadávat, odstrčil ji a poplival. Potom utekl směrem ke Kobližné ulici a žena zavolala na linku 156. Strážníkům konflikt vylíčila a dobře jim popsala i devětačtyřicetiletého muže. Díky tomu ho už za několik minut vypátrali na Moravském náměstí. Nejprve jim tvrdil, že o ničem neví a nemá ani doklady. Své osobní údaje jim ale nakonec pravdivě nadiktoval a přiznal se i k útoku. Strážníci zdůraznili, že napadení se již nesmí opakovat, a přímo na místě mu dali několikatisícovou pokutu. (jag)


Vytvořeno 6.11.2022 15:04:12 | přečteno 278x | jakub.ghanem
load