Přehled událostí ze dne 6. ledna 2023

Strážníkům stačilo na dopadení údajného zloděje pouhých pár minut. V Maloměřicích sjel ženě kočárek do řeky, strážníci ho vylovili na kovbojský způsob.

Strážníkům stačilo na dopadení údajného zloděje pouhých pár minut

Doslova pár minut stačilo ve čtvrtek krátce po půlnoci hlídce městské policie k dopadení údajného kapsáře. Mužský hlas na lince 156 strážníkům sdělil, že jeho kamarádovi právě v podniku na Malinovského náměstí odcizil neznámý muž peněženku s větším obnosem a utekl s ní pryč. Strážníci od něj získali přesný popis údajného zloděje a společně s kolegy z dohledového centra městské policie po něm začali okamžitě pátrat. Blesková akce tak měla již brzy úspěšný konec. Operátoři u kamer totiž zahlédli osmačtyřicetiletého muže odpovídajícího popisu u vstupu do podchodu. Průběžně předávali informace o jeho poloze strážníkům, kteří ho díky tomu zastihli ještě v prostorech pod hlavním nádražím. Přivolaní policisté jim záhy potvrdili, že jde skutečně o muže podezřelého z krádeže a od hlídky si ho převzali. (ms)

V Maloměřicích sjel ženě kočárek do řeky, strážníci ho vylovili na kovbojský způsob

Brněnští strážníci znovu přesvědčili, že umí najít řešení i pro ošemetné a velmi neobvyklé situace. Včera odpoledne operátor na lince 156 okamžitě zbystřil, když pětatřicetiletá žena ohlásila, že jí při procházce s malým synkem sjel do řeky Svitavy kočárek a „vesele pluje“ směrem k Cacovickému ostrovu. Strážník se okamžitě ujistil, že v něm právě neměla dítě, ačkoliv z volby slov a ženina tónu se dalo spíše předpokládat, že tomu tak naštěstí nebylo. Hlídka ze severu Brna prokázala v Maloměřicích notnou schopnost improvizace. Přivolala sice i kolegy z poříční jednotky městské policie, kočárek plující vzhůru nohama asi čtyři metry od břehu však nechtěla jen nečinně pozorovat. K tažném lanu z kufru služebního vozidla proto připnula startovací kabel a jeden ze strážníků vrhal jeho širokou svorkou směrem k trčícím kolečkům. Touto moderní nápodobou lasování se mu po chvíli skutečně podařilo zachytit konstrukci a kočár opatrně přitáhl ke břehu. Při vyprošťování mu výrazně pomohl i kolega, který si od přihlížejícího půjčil teleskopickou pilu na větve. To vše se dělo za zvědavého přihlížení nutrie, která situaci trpělivě sledovala zpod nedaleké lávky. Maminka, která mezitím musela odběhnout do školky vyzvednout dceru, se vrátila a strážníkům děkovala za vylovení. Přibližně pětiletá holčička kvitovala, že se bráškův kočárek podařilo zachránit, a vesele si se strážníky povídala. Posteskla si jen ve chvíli, kdy viděla, že se při potopení kočárku namočila její čepice. Nakonec ale strážníkům spokojeně přikývla a uznala, že je velké štěstí, že pokrývka hlavy neuplavala docela. (jag)

Vytvořeno 10.1.2023 10:56:14 | přečteno 74x | marketa.skrivankova
load