Přehled událostí ze dne 6. května 2022

default news

Žena nemohla odjet autem zaparkovaným v kopci, jiné by se tím dalo do pohybu. Strážníci pomohli seniorovi, který se ztratil v novém prostředí.

Žena nemohla odjet autem zaparkovaným v kopci, jiné by se tím dalo do pohybu

Nečekaný zádrhel řešila žena, která ve čtvrtek odpoledne potřebovala odjet z Líšně. Když přicházela ke svému vozu odstavenému z kopce dolů, viděla hned za nárazníkem jiné auto. Po nahlédnutí do interiéru zadního vozidla si potvrdila domněnku o nezatažené ruční brzdě. K odtlačení neměla sílu, takže se s prosbou o pomoc obrátila na městskou policii. Strážníci zjistili, že škodovka patří šestatřicetileté ženě bydlící poblíž a požádali ji, aby se k autu dostavila. Ta za chvíli vycouvala a obě řidičky s úlevou vyloučily, že by tento náraz jejich vozidla nějak poničil. Žena strážníkům mezitím řekla, že ruční brzdu určitě použila a k jejímu uvolnění zřejmě došlo v důsledku technické závady. Hlídka tedy už jen přidala doporučení, že nejen na vozidle zaparkovaném v kopci je nejlepší variantou kombinace zatažené ruční brzdy a zařazené rychlosti. Při pouhém zatažení ruční brzdy se parkovací mechanismus převodovky navíc zbytečně namáhá. (pš)

Strážníci pomohli seniorovi, který se ztratil v novém prostředí

Staršímu muži nabídl včera odpoledne pomoc náhodný kolemjdoucí v Maloměřicích. Senior si posteskl, že chtěl jít po vycházce domů, ale současnou adresu si nepamatuje a ani v nejmenším netuší, kudy se má vydat. Po telefonátu na linku 156 dorazili strážníci a položili mu několik otázek. Muž se rozpovídal a záhy bylo jasné, že se jen ztratil v neznámém prostředí. Zmínil, že celý život bydlel v jiném městě a teprve před několika dny se přestěhoval do Brna a okolí svého bydliště teprve poznává. Veškeré pochybnosti, že je zmatený, muž záhy spolehlivě vyvrátil. Kromě jména a příjmení hlídce totiž nadiktoval i přesnou adresu bývalého bydliště. Kompliment od strážníků si pak zasloužil tím, že neomylně nahlásil své rodné číslo. Ověření totožnosti potvrdilo, že devětasedmdesátiletý důchodce je klientem domova pro seniory, kam ho strážníci vzápětí dopravili, předali ošetřovatelce a rozloučili se přáním pěkného dne. (pš)


Vytvořeno 6.5.2022 12:17:46 | přečteno 199x | pavel.soba
load