Přehled událostí ze dne 6. července 2022

létající hračky

Na svátečním zákusku si údajná zlodějka nepochutnala, neúspěšně si ubírala třináct let. Strážníci přistihli u nádraží dva mladé lidi, měla je v hledáčku policie. Hračky měly letecký den, muže při hlídání dětí přemohla únava.

Na svátečním zákusku si údajná zlodějka nepochutnala, neúspěšně si ubírala třináct let

Dopřát si v Den slovanských věrozvěstů něco sladkého se rozhodla zákaznice supermarketu v centru města. Při odpolední návštěvě sáhla do regálu pro zákusek a bez zaplacení prý prošla kolem pokladen. Pracovník hlídací služby to postřehl a přivolal strážníky. V jejich přítomnosti se rozběhl řetězec skutečně nezvyklých zjištění. Překvapivé bylo samo o sobě už místo, kam si zabalenou laskominu v hodnotě osmdesáti korun uschovala. Zákusek totiž měla pod kabátem v podpaží. Byla bez dokladů a strážníkům během krátké chvíle nadiktovala dva různé roky narození, a navíc i některé osobní údaje své příbuzné. Oproti reálnému věku se takto snažila omladit dokonce o třináct let. Strážníci ji pak předvedli na služebnu republikové policie, kde vyšlo najevo, že jde o šestačtyřicetiletou ženu. Protože za majetkovou kriminalitu byla v minulosti už pravomocně odsouzena, je podezřelá z trestného činu. (pš)

Strážníci přistihli u nádraží dva mladé lidi, měla je v hledáčku policie

Ve středu brzy ráno si hlídka městské policie v Nádražní ulici všimla nezletilé dívky, o které měla povědomí, že figuruje v celostátním pátrání. Od kolegů sledujících kamerové záznamy se zároveň dozvěděla, že také o chlapce stojící poblíž se z jiného důvodů zajímají republikoví policisté. Obě osoby mladší patnácti let jim tedy strážníci vzápětí předali. (pš)     

Hračky měly letecký den, muže při hlídání dětí přemohla únava

Plyšové hračky, panenky i dětská obuv rozházené na chodníku před domem překvapily v pondělí odpoledne muže v severní části Brna. Odpověď kde se tu vzaly, dostal zanedlouho, když z okna ve vyšším patře domu přistály na zemi další věci. V obavě, že by mohly někoho zranit vytočil linku 156 a požádal o pomoc strážníky. Vyslaná hlídka hned zamířila do poschodí, odkud hračky létaly ven. Dveře jim otevřel třicátník, a když mu strážníci vysvětlili, proč přicházejí, vysvětlení na sebe nenechalo čekat. V bytě zároveň s ním byly dvě malé výskající děti, které využily chvíle, kdy dospělého přemohla únava. A než se ozvalo zazvonění strážníků, děti si jako volnou zábavu zvolily vyhazování hraček oknem otevřeným na ventilaci. Muž se za to omluvil a společně s dětmi věci z ulice okamžitě odklidil. Ke zranění ani ke škodě na majetku nedošlo, a tak strážníci naznali, že celou událost mohou uzavřít bez pokuty. Všem zúčastněným totiž přinesla dostatečné ponaučení. (pš)

Vytvořeno 6.7.2022 14:05:07 | přečteno 407x | pavel.soba
load